ZENIAL 'Minotaur/Chimera' DVD // ZOHAR 111-2

29.01.2016 godz. 19.00
Nowa Kolonia. Al. Grunwaldzka 51
Wstęp wolny.
Pokaz wideo realizowany jest ze środków własnych (Do It Anyway).  

Zoharum prezentuje specjalny DVD który wspiera kampanię promocyjną płyty Minotaur.
Sto egzemplarzy zostanie dołączonych do przytoczonego LP.

Wydawnictwo zawiera osiem filmów/klipów które idealnie wizualizują muzykę Łukasza Szałankiewicza aka Zenial. Pięć nagrań jest powiązanych z tegoroczną płytą „ Minotaur „ a trzy dodatkowe ze starszą „Chimera”

Łukasz Szałankiewicz udźwiękowił filmy wykorzystując materiał nagrany w szwedzkim studio EMS, do którego został zaproszony na rezydencję. Jego działania na polu muzycznych wyróżniają się przede wszystkim niestandardowym podejściem do materii dźwięku, poszukiwaniem nowych środków wyrazu przy użyciu niezwykłych źródeł fonii. Efekt tych poszukiwań przełożył się na wiele ciekawych publikacji oraz rejestracji materiałów muzycznych, które idealnie wpisują się w ścieżkę dźwiękową ilustrującą wspomniane video.

Poruszone ekranizacje zostały stworzone przez sanockich artystów Władysława Szulca i Mariana Kraczkowskiego. Filmy są szczególnie ciekawe, gdyż prezentują ich dokonania, związane z Sanokiem i okolicami z lat 1980-1984 roku. Odbijające się w nich także artystyczne poszukiwania lat 80. są świetnym przykładem ambitnych działań lokalnych twórców tamtego czasu.

Zaś odnalezione po latach, udźwiękowione i zsynchronizowane zyskują na tym podwójnie.

Inni autorzy przygotowujący materiał na niniejsze DVD to trójmiejscy artyści Danuta Kiewłen oraz Radosław Deruba (odpowiedzialny również za okładkę i całość produkcji).

Płyta DVD została wydana przy wsparciu NINATEKI.