27.05.2017

godz. 19.00
Nowa Kolonia, Gdańsk Wrzeszcz
Al. Grunwaldzka 51

OSTY tworzą Justyna Banaszczyk (FOQL), Jarosław Grzelak (RNA2) i Tomasz Popakul (ASTMA). Skład od 5 lat kolaborujący regularnie w ramach różnych projektów, zaczynając od noisowego Void, poprzez elektropunkowy Kolektyw Ebola i efemeryczny noisowy kwartet Beth, który miał jeszcze okazję zagrać przed Zbigniewem Karkowskim. Poznali się w Łodzi której surowy, odpychająco-przyciągający urok odbija się w ich twórczości. Znani są z wielogodzinnych improwizowanych techno sesji, które w końcu postanowili przenieść w realia koncertowe. Każdy koncert Ostów to improwizacja napędzana przez trzyosobową techno-orkiestrę.

pointless-geometry.bandcamp.com/album/osty-biblical-times

Członkowie tercetu zagrają tego wieczoru również solo.

ASTMA 
Tomasz Popakul. Nikifor muzyki techno. Przeciwnik presetów (ale nie fanatyczny). Wszystkie perkusjonalia to owoc spacerów z rekorderem tascam. Lubi gniecenie puszek i śpiew ptaków oraz syntezę FM. jego ulubionym źródłem sampli wokalnych sa audycje radiowe BBC. Utwory powstają metodą karabinu maszynowego.

soundcloud.com/astmadoom

FOQL to Justyna Banaszczyk. W swojej muzyce łączy techno z post-punkowym klimatem, brzmieniami minimal wave czy industrialem.? ?Nie cierpi? ?słowa producentka, które w jej mniemaniu jest zdehumanizowane i technokratyczne.

Współpracuje z Pointless Geometry, Enfant Terrible, New York Haunted i innymi. Na 2017 szykuje dużo kasetowego i winylowego dobra.

Miała przyjemność grać na kilku fajnych festiwalach takich jak Unsound, Tauron Nowa Muzyka czy Sacrum Profanum

soundcloud.com/foql

RNA2 

Jarosław Grzelak tworzy muzykę elektroniczną w oparciu o cyfrowe, softwarowe i analogowe urządzenia. Interesuje go odejście od oczywistego podziału rytmicznego, hipnotyczny rytm bezpośrednio łączący się z brzmieniem, komputer jako żywy instrument. Wydawał w New York Haunted?, Zoharum - new experimental art? i Pawlaczu Perskim. Współpracuje z TR Warszawa jako akustyk i sound designer.

soundcloud.com/rna-jg

Wstęp: 10/20 PLN
Koncerty odbywają się w ramach projektu OPEN - Otwarte Projekty Eksperymentów Narracyjnych .
Projekt "OPEN" współfinansowany jest przez Miasto Gdańsk.

Patronat:

Nowe idzie od morza
Konkubinat Kultury
Glissando
eskaem.pl