Bartłomiej Sutt - koncert 11/03/2023

Zapraszamy na koncert pt. "HURTOWNIA MATERIAŁÓW NIEMATERIALNYCH", który zagra Bartłomiej Sutt.

Bilety 20/40 PLN https://app.evenea.pl/event/sutt/

HURTOWNIA MATERIAŁÓW NIEMATERIALNYCH

W nawiązaniu do nazwy projektu podczas koncertu artysta prezentuję szeroka gamę brzmień i dźwięków, które oferują instrumenty perkusyjne, obiekty codziennego użytku oraz elektronika. Perkusja głownie kojarzona z muzyką rozrywkową oraz jako część składowa zespołów zaskakuje swoją alternatywną odsłoną jako instrument solowy i kompletnie autonomiczny. Utwór rozpoczynający koncert jest hołdem dla muzyki perkusyjnej 2 pół. XX w., który w pewien sposób ukształtował to jak postrzegamy solistę perkusistę. Najstarsza kompozycja w programie ma zaledwie 34 lata, najmłodsza powstała w lutym 2023. Muzyka perkusyjna jest więc wciąż czymś świeżym i rozwijającym się, dlatego warto pokazywać ją szerokiemu gronu odbiorców a szczególnie tym, którzy szukają muzycznego powiewu nowości.

Program:

1. Iannis Xenaksis - Rebonds B

2. Cezary Duchnowski - Sequenza 1

3. Piotr Jóźwiak - Oscylacja

4. Pierre Jodlowski - Time&Money „Cube”

5. Przemysław Pacek, Paweł Kowalczyk, Bartłomiej Sutt - Out of noise

6. Igor C Silva - Zone #1 (fake homeostasis)

 

Bartłomiej Sutt urodził się w 1998 r. w Gdańsku. Swoją podróż przez świat muzyki rozpoczął w wieku 7 lat i jego największą pasją są instrumenty perkusyjne. W roku 2020 ukończył The Royal Danish Academy of Music w Kopenhadze z najwyższą notą z dyplomu licencjackiego. 3 rok studiów spędził we Francji ucząc się u jednego z najwybitniejszego perkusisty naszych czasów prof. Emmanuela Sejourne w Haute Ecole des Arts du Rhin w Strasbourgu. W październiku 2020 rozpoczął studia magisterskie na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, które ukończył z oceną celującą. Tam też pozostał aby w październiku 2022 rozpocząć studia i badania doktorskie.

Mimo młodego wieku osiągnął poważne sukcesy artystyczne zdobywając laury na cenionych konkursach i występując u boku znakomitych artystów. Od 2017 do 2019 roku Bartłomiej otrzymywał prestiżowe Stypendium Kulturalnego Prezydenta Miasta Gdańsk im. Gabriela Daniela Fahrenheita dla najzdolniejszych Gdańskich studentów uczących się za granicą. W 2016r. został stypendystą programu Młoda Polska Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego a w 2015 i 2017r. uzyskał stypendium artystyczne Młody Gdańszczanin, w roku 2020 został nominowany do Nagrody Miasta Gdańsk dla Młodych Twórców w Dziedzinie Kultury.