31.05.2017

godz. 20.00
Nowa Kolonia, Al. Grunwaldzka

Zespół audiowizualny zrodzony ze współpracy dwóch sióstr - Antoniny Nowackiej (głos) i Bogumiły Piotrowskiej (wizualizacje na żywo). Jako efekt tej kolaboracji jawią się utwory o niedookreślonym, onirycznym charakterze, gdzie głos pełniący rolę instrumentu meandruje w gąszczu psychodelicznych wizualizacji tworzonych w czasie rzeczywistym przy użyciu zawiłych form sprzężenia zwrotnego. Bezkompromisowa i absolutnie unikatowa forma wyrazu czynią WIDT fenomenem na pograniczu muzyki i sztuk wizualnych.

Duet został doceniony przez prestiżowy brytyjski magazyn The Quietus za swoje ostatnie audiowizualne albumy "POINT#3" VHS (Pointless Geometry, 2015) oraz WIDT cd/dvd (Zoharum - new experimental art, 2016). Występował wielokrotnie w Polsce i za granicą m.in. na awangardowym festiwalu KRAAK w Brukseli, w legendarnym londyńskim klubie Cafe Oto, unikalnej przestrzeni silent green Kulturquartier w Berlinie, na Festiwal Przemiany w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. 

We wrześniu 2016 zespół odbył trasę koncertową po Wielkiej Brytanii.

 

www.widtproject.com 
www.facebookcom/widtproject 

Bilety:
I pula 10 pln

II pula 20 pln

Koncert odbywa się w ramach projektu OPEN
Projekt dofinansowano ze środków Miasta Gdańsk
Organizator: Kolonia Artystów

Patronat:

Glissando
Nowe idzie od morza
Konkubinat Kultury
Metropolitalna Karta do Kultury
eskaem.pl

Bogumiła Piotrowska – absolwentka historii sztuki, teoretyczka, artystka wizualna, animatorka i graficzka. Interesuje się płynnością relacji estetyki i zakłócenia w obrazie (glitch art, feedback) oraz neurokogniwistycznym aspektem percepcji wizualnej. Eksperymentuje z elektronicznym przepływem sygnału w analogowym instrumentarium z lat 80-tych i 90-tych. Za pomocą starych urządzeń, modeluje i tworzy kompozycje subtelnych płynnych form, noszących znamiona pierwotnej, organicznej istoty materii. Od 2005 roku związana jest ze środowiskiem polskiego vjingu. Brała udział w inicjatywach takich jak: Warsaw Electronic Festival, Share Warsaw, BYOB, LPM. Członek pionierskiego kolektywu vjskiego Microkino. Współtworzy międzynarodowy projekt Out of Body Performance Kaliny Świątnickiej, we współpracy z Warsaw Gamelan Orchestra.

Antonina Nowacka – wokalistka, performerka, artystka wizualna/dźwiękowa. Studiowała sztuki wizualne w Polsce i Szkocji, obecnie studentka Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Sztuki Mediów w Warszawie. Zainteresowana wykorzystaniem głosu jako instrumentu, jego korelacją ze stanami onirycznymi oraz zjawiskami wewnętrznymi i zewnętrznymi w kontekście sytuacji i przestrzeni. Jej ekspresja oscyluje wokół muzyki dawnej - pieśni religijnych, antycznych oraz opery. Eksperymentuje z zaawansowanymi formami modulacji elektronicznej, stosuje także rozszerzone techniki wokalne, grę nastrojów, nowomowę. Współtworzy Warsaw Improvisers Orchestra (pod dyrygenturą Raya Dickaty), zespół kIRk (www.kirkband.com) oraz ANRS z Robertem Skrzyńskim (Micromelancolie). Współpracuje z producentami, muzykami, artystami i performerami.