PD

21.09.2013 | godz. 19.00
Kolonia Artystów | DOM | Dolne Otwarte Miasto
ul. Dolna 4 | Dolne Miasto
Wernisaż kolektywu fotograficznego Doki + Koncert duetu Altona wraz z duetem Arkadiusz Kowalczyk/Jacek Rezner i zaproszonymi muzykami

Pracownia Dźwięku jest częścią projektu DOM - Dolne Otwarte Miasto, realizowanego przez Kolonię Artystów.

Pracownia Dźwięku

na co dzień warsztatowa przestrzeń dla szeroko rozumianych działań audialnych, w swojej koncepcji ma także pełnić rolę otwartego miejsca spotkań, koncertów, improwizacji i przedsięwzięć interdyscyplinarnych. Nie chcemy narzucać sztywnych ram, a wręcz przeciwnie, będziemy starali się przełamywać bariery, zarówno te które siedzą w artystach, jak i w samej publiczności. Dlatego też pracownia utrzymana została w minimalistycznej formie, bez naznaczonej sceny, tak aby swobodnie można było ją przekształcać, zacierając granice pomiędzy słuchaczami i wykonawcami. Do wspólnego działania zapraszać będziemy artystów z całej Polski, tak aby inicjować działania i występy, które w normalnych, klubowych, czy festiwalowych warunkach, nie mogłyby zaistnieć.

21 września w Pracowni wystąpi warszawski duet Altona (Olgierd Dokalski/Wojciech Kwapisiński), który łączy w sobie muzyczny mistycyzm z improwizacją, jazzową awangardą oraz elementami muzyki ludowej. Po koncercie Altony, do duetu dołączą perkusiści Jacek Rezner (Branches) oraz Arkadiusz Kowalczyk (Ścianka, Lenny Valentino), a także inni muzycy, aby stworzyć wyjątkowy ensemble, który zaistnieje specjalnie na okoliczność tego wydarzenia.

Tego wieczoru miejsce będzie miał także wernisaż Kolektywu Doki, który tworzą Borys Jaszewski, Paweł Klinkosz, Szymon Michna oraz Jarosław Orłowski. Wyrastali oni z różnych tradycji fotograficznych, a spotkali się dzięki wspólnej fascynacji fotografią krajobrazu zmodyfikowanego przez człowieka (man-altered landscape). Kolektyw porusza się w przestrzeni zdefiniowanej przez Williama Jenkinsa, kuratora wystawy "New Topographics". Człowiek jest w centrum zainteresowania, choć trudno dostrzec ludzkie sylwetki na ich fotografiach. Obrazy są pozbawione stylu i typowo fotograficznych środków wyrazu. Fotografie kolektywu rejestrują banał. To także ich osobista próba oswojenia chaosu w przestrzeni publicznej oraz dokumentacja dziedzictwa materialnego. Tematy podejmowana przez kolektyw to mieszanka inspiracji, osobistych zainteresowań i odwiedzanych miejsc. Fotografie prezentowane na wystawie powstawały niezależnie na przestrzeni ostatnich lat. Wybór prezentowany na wystawie to próba definicji wspólnego języka i punkt wyjściowy dla kolejnych tematów, które będą realizowane pod wspólnym szyldem kolektywu.

Pyszne ciasta, wytrawne smakołyki oraz napoje bezalkoholowe zapewni Cafe Fikcja.

Podczas wydarzenia obowiązuje zakaz spożywania alkoholu.

Wstęp oczywiście wolny!