Wieszajmy artystów każdego dnia

Patrycja Podkościelny

Absolwentka Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku gdzie aktualnie pracuje jako asystentka w pracowni Litografii. Zajmuje się szeroko pojętą grafiką projektową oraz artystyczną. Nie boi się poruszać w swoich pracach tematów ciężkich, smutnych czy niewygodnych. Lubuje się w technikach tradycyjnych, które stosuje w pracy codziennej.

Terminy wieszania:

27.11.2019  godz. 19:00
04.12.2019  godz. 19:00
11.12.2019  godz. 19:00
18.12.2019 godz. 19:00 - wernisaż + dyskusja moderowana przez Piotra Mańczaka. 

„Wieszajmy artystów każdego dnia” to autorski projekt wystawienniczy. Na projekt składają się prezentacje artystów – wernisaże oraz moderowane, otwarte dyskusje. Ideą przewodnią projektu jest spotkanie oraz dialog, ponieważ wspólnotowość i współdziałanie to genius loci Gdańska.

Pierwsza pilotażowa edycja odbyła się w roku 2015. Przez 3 miesiące codziennie o godzinie 19.00 na jednej ścianie w galerii Kolonii Artystów we Wrzeszczu odbywał się wernisaż jednego obrazu. Do udziału zaproszonych zostało 7 trójmiejskich malarzy. Każdy z nich przekazał 10 obrazów. Każdy obraz wisiał tylko 24 godziny.

W czasie trwania pierwszej odsłony projektu zaprezentowano ponad 60 obrazów absolwentów Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. 

W roku 2018 odbyła się druga edycja projektu.

Udział brali:
Mariusz Waras,
Michł Linow,
Ola Kotarska,
Magdalena Król. 

Podczas III odsłony projektu w roku 2019 na ścianie Kolonii Artystów powiesimy 16 prac. Każdy z zaproszonych artystów przedstawi 4 najnowsze, wcześniej nie prezentowane prace. 

W każdą środę o godzinie 19.00 zostanie powieszona na ścianie jedna praca.

Będzie to próba konfrontacji twórczości prac artystów z publicznością. Moderowana rozmowa może ujawnić nowe tropy interpretacji zaprezentowanych prac oraz pozwala samemu artyście na inne spojrzenie na swoją twórczość. Stanowi to okazję do próby podjęcia dyskusji o sztuce.

Rozpoczęcie projekt w kwietniu, zakończenie w grudniu 2019.
Współpraca Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku.
Koło naukowe wydziału malarstwa „I INNI".

Miejsce: Kolonia: Al. Grunwaldzka 51, Gdańsk , Wrzeszcz.
Pomysł i koordynacja Sylwester Gałuszka.
Projekt dofinansowano z Miasta Gdańska.