Seikon - Wieszajmy Artystów Każdego Dnia

Robert SEIKON. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Gdańsku. Artysta specjalizuje się w tworzeniu unikalnych abstrakcyjnych kompozycji, które za pomocą płaskich płaszczyzn barwnych i precyzyjnie opracowanych form geometrycznych tworzą dialog z miejscem-architekturą, krajobrazem czy pejzażem miejskim. Dzieła wizualnie korespondują z otoczeniem, czasami wtapiając się w nie, często tworząc pełne napięcia kontrasty. Od kilku lat aktywnie podróżuje po świecie tworząc swoje prace również na wsiach oraz pustostanach. Malarstwo to nie jest nośnikiem treści, ale przypomina, że forma, rytm i kolor ma moc oddziaływania na naszą psychikę podobną muzyce. Tworzy murale, obrazy, rzeźby oraz instalacje.

04.09.2019 godz. 19:00 - wernisaż + dyskusja moderowana przez Piotra Mańczaka. 

„Wieszajmy artystów każdego dnia” to autorski projekt wystawienniczy. Na projekt składają się prezentacje artystów – wernisaże oraz moderowane, otwarte dyskusje. Ideą przewodnią projektu jest spotkanie oraz dialog, ponieważ wspólnotowość i współdziałanie to genius loci Gdańska.

Pierwsza pilotażowa edycja odbyła się w roku 2015. Przez 3 miesiące codziennie o godzinie 18.00 na jednej ścianie w galerii Kolonii Artystów we Wrzeszczu odbywał się wernisaż jednego obrazu. Do udziału zaproszonych zostało 7 trójmiejskich malarzy. Każdy z nich przekazał 10 obrazów. Każdy obraz wisiał tylko 24 godziny.

W czasie trwania pierwszej odsłony projektu zaprezentowano ponad 60 obrazów absolwentów Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. 

W roku 2018 odbyła się druga edycja projektu.

Udział brali:
Mariusz Waras,
Michł Linow,
Ola Kotarska,
Magdalena Król. 

Podczas III odsłony projektu w roku 2019 na ścianie Kolonii Artystów powiesimy 16 prac. Każdy z zaproszonych artystów przedstawi 4 najnowsze, wcześniej nie prezentowane prace. 

W każdą środę o godzinie 19.00 zostanie powieszona na ścianie jedna praca.

Będzie to próba konfrontacji twórczości prac artystów z publicznością. Moderowana rozmowa może ujawnić nowe tropy interpretacji zaprezentowanych prac oraz pozwala samemu artyście na inne spojrzenie na swoją twórczość. Stanowi to okazję do próby podjęcia dyskusji o sztuce.

Rozpoczęcie projekt w kwietniu, zakończenie w grudniu 2019.

Współpraca Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku.
Koło naukowe wydziału malarstwa „I INNI".

Miejscem realizacji projektu jest siedziba fundacji, lokal przy Alei Grunwaldzkiej 51, Gdańsk , Wrzeszcz.
Pomysł i koordynacja Sylwester Gałuszka.
Projekt dofinansowano z Miasta Gdańska.