Closed Show

17.03.2012 | godz. 20.00 | Kolonia Artystów?
Wstęp tylko na zaproszenia, do odbioru w Kolonii Artystów?pon-pt w godzinach 17.00 – 20.00

Stendek + Hertzshmertz

Stendek + Hertzshmertz - to kolaboracja Macieja Wojcieszkiewicza i Agaty Królak, absolwentów gdańskiej ASP. Razem występowali m.in. na Festiwalu Ambientalnym we Wrocławiu, Dub Sound Camp, w gdańskim Teatrze w Oknie. Od roku współtworzą również interaktywny projekt audiowizualny YUME, który brał udział w festiwalach Streetwaves i Narracje w Gdańsku oraz Live Performers Meeting  w Mińsku. Obecnie pracują nad kontynuacją projektu - YUME: SNY DOLNEGO MIASTA, którą będzie interaktywna instalacja, stworzona ze snów mieszkańców dzielnicy Dolne Miasto w Gdańsku.

Projekt Closed Show | Stendek + Hertzshmertz jest realizowany bez publicznego wsparcia finansowego.

O artystach:

HERTZSHMERTZ - powstały w 2010 roku, projekt Agaty Królak, absolwentki grafiki na gdańskiej ASP. W swoich wizualizacjach bazuje na miksowaniu krótkich animacji poklatkowych, w których główną rolę odgrywają surowe, naiwne formy oraz prosty, intensywny kolor. (AVEKARNAWAŁ!) www.bunuelspal.eu

STENDEK - Projekt audiowizualny Macieja Wojcieszkiewicza, absolwenta Akademii Sztuk Pieknych w Gdańsku na wydziale Malarstwa. W muzyce Maćka, słychać inspiracje ambientem, glitch-hopem, oraz IDM. Występy na żywo często są wzbogacone o wizualizacje autorskie, lub tez miksowane na żywo przez zaproszonych vj'i. Stendek wydał 3 epki dla netlabeli Equaliteq, Phatt oraz Qunabu.W lutym zeszłego roku ukazał się jego album dla Brytyjskiej wytwórni NOECHO records. Utwory Maćka znalazły się na kompilacjach wydanych przez Warsaw Electronic Festival " NEW WAVES 2009" "One Small Step" oraz "Unknow Points 2010". Stendek wystąpił na większości ważniejszych festiwali muzyki elektronicznej w Polsce takich jak Selector Festival w Krakowie, Plateaux Festival w Toruniu, Ambient Festival w Gorlicach, Vivisesja w Poznaniu czy Digitalia w Szczecinie.Współpracuje z grupą STYLON oraz WEF ( Warsaw Electronic Festiwal ). Wraz z Agatą Królak ( vj Hertzsmertz ) współtworzy audiowizualny projekt Yume.