Cykl warsztatów dla dorosłych i seniorów

Warsztaty skierowane do uczestników w wieku od 18 roku życia.
Zajęcie odbywają się w każdą środę w godzinach 17.00 - 19.00
Miejsce: Kolonia Artystów / Dolne Miasto ul. Dolna 4
Zapisy: kolonia.artystow@gmail.com z dopiskiem "WARSZTATY DLA DOROSŁYCH".

Warsztaty odbywają się w ramach projektu pt. MIESZKAŃCY.
Projekt Mieszkańcy współfinansowany jest przez Gminę Miasta Gdańska. 

TERMINY JESIEŃ / ZIMA 2016:

5.10 / 12.10 / 19.10 / 26.10
2.11/ 09.11 / 16.10 / 23.11/ 30/11
7.12/ 14.12 / 21.12  

TERMINY WIOSNA / LATO 2016:
11.05 / 18.05 / 25. 05
01.06 / 08.06 / 15.06 / 22.06 / 29.06 

Cykl warsztatów dla dorosłych i seniorów.
Warsztat podstawy malarstwa i rysunku oraz ekspresji malarskiej.

Warsztaty mają na celu uwrażliwienie plastyczne, naukę podstaw rysunku i malarstwa jak i odnalezienie własnego, indywidualnego języka ekspresji. Głównym medium działania jest gest i kolor.

Kurs malarstwa dla dorosłych i seniorów prowadzony będzie dwutorowo. Jednym etapem jest praca nad podstawowymi technikami rysunkowymi i malarskimi. Na warsztatach omówimy zagadnienia perspektywy, koloru, wyjdziemy w plener itp

Chcemy  w pełni wykorzystać swobodę, której sprzyja przebywanie w pracowni malarskiej. By odejść od stricte akademickiego podejścia, w różnych ćwiczeniach nad kompozycjami z wyobraźni, zależy nam na procesie oswojenia się z farbą, fizycznym kontakcie z farbą, przełamywaniu, przekroczeniu częstej niechęci i strachu przed farbą. Planujemy używać farb w swobodnej zabawie, brudzeniu się, malowaniu rękoma. Działanie na początku chaotyczne i przypadkowe, z czasem stają się coraz bardziej świadome, jednak nie oznacza to że tracą na ekspresyjności. 

Prowadzenie Magdalena Mellin.

 

 

Magdalena Mellin

Artystka wizualna, malarka, autorka tekstów, poetka. Interesuje ją performatywny charakter obrazu w doświadczeniu relacji przestrzeni i obecności. Stara się uchwycić procesualny i fizyczny aspekt obrazu w przestrzeni doświadczenia, wspomnienia i wyobrażenia. Uzyskała tytuł Doktora Sztuk na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, gdzie wcześniej w 2009 obroniła pracę magisterską na Wydziale Malarstwa. Seria prac dyplomowych została wyróżniona w konkursie Artystycznej Podróży Hestii, czy Promocji-19 Przeglądu Młodego Malarstwa. Swoją edukację wzbogaciła jednorocznym stypendium na Sabanci University (Istanbul). Uczestniczyła również w dwuletnim programie Dutch Art Institute “Visual Art and Reserach” w Holandii, gdzie w 2012 uzyskała dyplom MFA. Uczestniczka wielu wystaw, warsztatów w kraju i za granicą (m.in. Włochy, Holandia, Turcja, Liban).Uczestniczyła w Biennale Sztuki Afrykańskiej w Senegalu-DAK’ART 2012 – OFF. Jej publikacja „What Happens behind this wall, stays behind this wall” prezentowana była na targach artystycznych publikacji- Nowy Jork Art Book Fair, Miss Read- Berlin Book Fair, Offprint Paris, Wild Book Market-Rotterdam, jak również  stała się podstawą wystawy z Anahitą Razmi w CSW Łaźnia “The Wall Behind Which Something/Nothing* Happened” w ramach projektu Cities on the edge. Od 2013 pracuje nad performatywnym projektem „Dialogi nie/przeprowadzone, listy nie/wysłane”, w którym do współpracy zaprasza muzyków i performerów ( mi.in. Katarzyna Pastuszak, Joanna Duda, Tomasz Sroczyński, Marcin Bożek). Z projektem „Dialogi” zaproszona była m.in. do Berlina na Month of Performance Art., oraz na Festiwal Nowego Teatru w Rzeszowie.