Krew z kontaktu / Czarny Latawiec / Gazawat

12.11.2016
godz. 19.00
Nowa Kolonia, Al. Grunwaldzka 51, Gdańsk Wrzeszcz.
Wjazd: 15zł.

Koncert realizowany ze środków własnych (Do It Anyway).
Organizator: Kolonia Artystów / BDTA

Podczas koncertów będzie stoisko BDTA (na którym chociażby wydany specjalnie na trasę split wszystkich projektów na tłoczonym CD) oraz nowy świeży merch od KZK i Gazawat.

***KREW Z KONTAKTU (Diament Zimbabwe / WRO)***

duet improwizujący między ciszą a hałasem, niekiedy dodający elementy performance. wcześniej wraz z Waldemarem Payda współtworzyli projekt HUSH (obecnie zawieszony), gdzie improwizacja na wiele źródeł dźwięku od początku do końca opatrzona była błędem i nigdy nie było wiadomo, co może się zdarzyć.

w duecie kontynuowana jest bardziej ekstremalna i przewrotna forma eksperymentu rozpoczętego w HUSH. podstawowe instrumentarium to generator częstotliwości, radioodbiorniki, elementy perkusyjne: blachy, rury, a także gitary i inne efekty, które są w zależności od potrzeb modyfikowane. nacisk jest jednak położony na elektronikę analogową, a preferowane jak najprostsze rozwiązania.

celem jest wyzwolenie energii poprzez dźwięk i inne elementy występu i skupienie jej na odbiorcach, a jeśli się uda - wciągnięcie ich w interakcję. Reset! poprzez cisze i hałaśliwą ekstazę, ale trzeba pamiętać, że nigdy nie wiadomo, co się może zdarzyć. ta listopadowa mikrotrasa jest podsumowaniem dziesięciolecia pracy twórczej oraz swoistym benefisem - jubileuszem. bądź dla nich miły i szczodry. 

http://kzk.uhuhu.org/

***CZARNY LATAWIEC (Sonorystyczny Imperializm / WRO)***

Aktywny na polach sztuki dźwięku i krytyki muzycznej, kurator Canti Illuminati Festival i Sceny Dźwiękowej Przeglądu Sztuki Survival. Jako Czarny Latawiec dj i producent dźwiękowy daje wyraz zadumy nad ponadczasowością rytmu Czarnego Lądu i mocą nierównomiernie temperowanych strojeń. Występował na żywo na festiwalach takich jak Unsound, Tauron Nowa Muzyka, Biedopad czy Energia Dźwięku. Jego nagrania ukazały się nakładem Mik Musik! oraz BDTA.

https://soundcloud.com/czarny-latawiec

 

***GAZAWAT (Ambient Interwencyjny / WRO-WAW)***
Field recording z utleniania zbiorowej pamięci, gnicia krwi, erozji migawek ze dziewięćdziesiątsekundowego newsa, blaknięcia nagłówków, zapadania się w niepamięć pałacu prezydenckiego w Groznym. Traumatyczny szum przetartej taśmy magnetycznej, z której jedna strona przebija na drugą, więc nie wiadomo, która z nich jest tą gorszą. Rytm wybijany obcasami, z każdym krokiem idący w ostrą ciszę. Spikerzy nagrani na taśmę, zapętleni w nieskończoność, aż do śmierci agregata. Wystrzały, których nie słychać, kule, które nie spadły na ziemię. Rozkład ciała, witamy w Ubu, czyli nigdzie. Takich nigdzie jest wszędzie wiele. Gazawat to solowy projekt Michała Turowskiego skupiający się na ciemnych plamach zarówno naszej historii jak i ludzkiej natury. Z uwagi na silną narrację z pociętych sampli rwanych wypowiedzi, telewizyjnych spikerów, odgłosów wojen i cierpienia jego kompozycje można traktować jako muzykę lub po prostu jako słuchowisko. Na swoich dotychczasowych koncertach i wydawnictwach poruszał tematy takie jak konflikt czeczeński, skandal w więzieniu Abu Ghraib, zabójstwo JFK czy samospalenie Ryszarda Siwca.