Melatony / Hubert Zemler - koncert dla 50 osób

17.02.2017 godz. 20:00
KOLONIA 

Bilety: 20 pln / (limitowana ilość)
Koncert realizowany ze środków własnych (Do It Anyway) 

Nowy projekt Huberta Zemlera to muzyczny ekwiwalent melatoniny, będącej jak wiadomo hormonem snu. Monotonna krautrockowa motoryka i ciepłe pastelowe barwy pierwszej części tego materiału mają niewątpliwie relaksujący potencjał, który może popchnąć nieostrożnego słuchacza prosto w objęcia Morfeusza. Później sen jawi się już jako wehikuł, którym podróżować będziemy po surrealistycznej wersji Bliskiego Wschodu. To kraina dziwów, w której perkusjonalia niejednokrotnie wychodzą ze swych tradycyjnych ról, po to by razem z elektroniką przekształcać się w chimeryczne formy żyjące własnym życiem.

Hubert Zemler

Perkusista, kompozytor; urodzony 8 września 1980 w Warszawie. W latach 1999 – 2004 studiował na Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina (obecnie Uniwersytet Muzyczny im. Fryderyka Chopina) w Warszawie w klasie perkusji profesora Edwarda Iwickiego. Jako perkusist koncertował w Europie, w Stanach Zjednoczonych, w Turcji, na Bliskim Wschodzie (Syria, Jordania, Egipt, Liban) oraz w Korei i Japonii. W 2009 roku w Korei Południowej zdobył brązowy medal na międzynarodowych Igrzyskach Delfickich w kategorii „perkusja solo”. Jest

również interpretatorem muzyki współczesnej. W jego repertuarze są utwory kompozytorów XX i XXI wieku:"AIR" Helmuta Lechenmanna (wykonane na koncercie inauguracyjnym festiwalu Warszawska Jesień 2015 z towarzyszeniem Narodowej Orkiestry Polskiego Radia w Katowicach pod dyrekcją Alexandra Liebreicha), Steve Reich (brał udział w pierwszym polskim wykonaniu Music for 18 Musicians), Tadeusz Wielecki, Zygmunt Krauze, Tomasz Sikorski, Cornelius Cardew, Zdzisław Piernik, Arturas Bumsteinas. Równolegle z klasyczną edukacją i współpracą z orkiestrami symfonicznymi udzielał się w zespołach jazzowych, zgłębiał tajniki improwizacji i muzyki eksperymentalnej. Obecnie jest jednym z najbardziej aktywnych perkusistów polskiej sceny improwizowanej, eksperymentalnej i free jazzu. Występuje na jednej scenie z przedstawicielami różnych nurtów muzycznych, takich jak jazz , world music , rock i blues muzyka improwizowana.

Współtworzy warszawskie zespoły sceny niezależnej: Piętnastka (wraz z Piotrem Kurkiem), Slalom (z Bartoszem Weberem i Bartłomiejem Tycińskim), Shy Albatross (z Raphaelem Rogińskim , Natalią Przybysz i Miłoszem Pękalą) trio jazzowe LAM (z Wacławem Zimplem, Krzysztofem Dysem), duet Pilokatabaza (z Pawłem Szpurą) oraz angażuje się w wiele projektów z pogranicza muzyki współczesnej i improwizacji.

Koncertuje również jako solista prezentując własny repertuar oraz improwizacje. Materiał z solowym repertuarem Huberta Zemlera został wydany na płytach: "Moped" (LADO ABC, 2011), "Gostak & Doshes" (Bołt Records, 2014) oraz "Pupation of Dissonance"(Bołt Records, 2016).

Współpracował między innymi z Johnem Tilbury, Evanem Ziporynem, Gyanem Riley'em, Agusti Fernardezem, Felixem Kubinem, Reinaldo Ceballo, grupą Kwadrofonik, zespołem Mitch & Mitch, Kamilem Szuszkiewiczem, Raphaelem Rogińskim, Wacławem Zimplem, kolektywem "Kawalerowie Błotni", włoskim studiom muzyki eksperymentalnej "Tempo Reale".

Patronat:
Glissando
Nowe idzie od morza
Konkubinat
eskaem.pl