PRACE KUCHENNE I ŁAZIENKOWE

Piotr Bosacki zaprezentuje w Kolonii serię większych lub mniejszych prac rzeźbiarskich. Obiekty są przeważnie minimalistyczne, czasem lekko dowcipne. Większość z prac, które zobaczymy na wystawie, obmyślił autor podczas przechadzek po Castoramie, Leroy Merlin (i trochę po Ikei)

Wernisaż: 05.10.2018 godz. 19:30
Wystawa czynna od 6.10.2018 do 11.11.2018 w godzinach 10:00 - 22:00

Piotr Bosacki - (ur. 1977) tworzy filmy animowane, instalacje, obiekty, rysunki, zajmuje się twórczością literacką i kompozycją muzyczną. Jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Wykłada w Katedrze Intermediów poznańskiego Uniwersytetu Artystycznego. Współtworzył założoną w 2007 roku nieformalną grupę artystyczną PENERSTWO i zespół muzyczny KOT. W roku 2012 wydał Urządzenie elementów, rozprawę o dziele sztuki jako konstrukcji językowej. Stypendysta „Młodej Polski” w 2010 roku. Wielokrotnie nagradzany za swoją działalność artystyczną i filmową. Otrzymał m.in. Nagrodę Publiczności na przeglądzie polskiego kina niezależnego w ramach 36. FPFF w Gdyni (2011). Nominowany do „Spojrzeń” (2013).

Projekt OPEN

OPEN to kontynuacja innowacyjnego projektu otwartych narracji artystycznych, który oparty jest na działaniach z zakresu sztuk wizualnych i dźwiękowych, nastawiony na prezentację aktualnych zjawisk w sztuce współczesnej z kraju i zagranicy. 

Głównym celem projektu jest zapoznanie odbiorców z nowymi trendami w sztuce współczesnej i muzyce oraz podnoszenie atrakcyjności i podnoszenie atrakcyjności oferty kulturalnej Gdańsk. Cykliczne działanie artystyczne zaproszonych do projektu artystów doprowadzą do uaktywnienia przestrzeni kulturalnej miasta. 

Wystawa realizowana w ramach projektu pt. OPEN
Projekt dofinansowano z Miasta Gdańska.
Pomysł i koordynacja Sylwester Gałuszka.
Organizator: Kolonia Artystów