WRZESZCZ ART! | Hubert Czerepok

Zapraszamy na pokaz filmów Huberta Czerepoka w ramach projektu WRZESZCZ ART!
Spotkane z artystą i pokaz filmów 18.10.2012 godz. 20.00 | Kolonia Artystów | ul. Miszewskiego 18
Wystawa: 18.10-30.11.2012
Aby obejrzeć wystawę należy umówić się mailowo: kolonia.artystow@gmail.com 

Projekt WRZESZCZ ART! jest realizowany bez publicznego wsparcia finansowego.
www.wrzeszczart.blogspot.com

Hubert Czerepok (ur. 1973) absolwent zakopiańskiej Szkoły Kenara, oraz poznańskiej ASP, gdzie studiował w pracowniach Izabeli Gustowskiej i Jana Berdyszaka. W duecie artystycznym Magisters (ze Zbyszkiem Rogalskim) produkował absurdalne fotografie i filmy. Współpracując z Sebastianem Mendezem, opracował strategiczną grę Survivors of The White Cube - symulację świata sztuki. Tworzył ze Stevem Rushtonem death-metalową grupę Children of Sodom. 

Rysuje, maluje, tworzy obiekty, instalacje, realizuje wideo, animacje, wykonuje filmy found footage. Opracowuje projekty multimedialne, oraz działa w przestrzeni publicznej. Jednym z tematów przez niego podejmowanych są relacje pomiędzy fikcją i prawdą historyczną, przy czym to nie fakty same w sobie interesują artystę najbardziej, ale sposób w jaki mutują i ulegają formalnym i semantycznym przekształceniom. Obecnie adiunkt na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu.

Od wielu lat prowadzi warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży (m.in. w CSW Łaźnia w Gdańsku, Galerii Arsenał w Białymstoku, Świetlicy Krytyki Politycznej w Cieszynie), w których podejmuje zagadnienia związane z artykulacją wolności, dekonstrukcją sterotypów.