Viktória Černegová

Viktória Černegová / 18-29.07.2017
FINISAŻ: 29.07.2017 godz. 16:00 

Kolonia Artystów Dolne Miasto
ul. Dolna 4

Podczas rezydencji Viktória Černegová zaprasza do otwartej pracowni, która na kilka tygodni stała się jej domem i w której wykonuje rysunki inspirowane spacerami po Dolnym Mieście, spotkanymi z ludźmi oraz historiami i sytuacjami. A w pracowni rysunki stają się tatuażami. 

Pracownia rezydencyjna jest otwarta dla zwiedzających każdego dnia w godzinach 12:00 – 15:00. Na miejscu można wybrać rysunek na tatuaż. Każdy kto ma czas i ochotę odwiedzić Viktorię w Kolonii Artystów / Dolne Miasto może też skontaktować się z artystką na fb aby ustalić indywidualny termin spotkania. 

Ostatniego dnia pobytu rezydencyjnego Viktória zaprasza na wspólny spacer po Dolnym Mieście. Przeprowadzi nas po miejscach w których zostawiła rysunki. 

Startujemy 29.07.2017 w Kolonii na Dolnej 4 o godzinie 16:00

Viktória Černegová

Viktoria urodziła się na Słowacji, gdzie żyła do dziewiątego roku życia. Następnie przeprowadziała się do Pragi. W Pradze ucześzczała do SUPŠ obecnie jest na drugim roku FUD. Ostatni rok sędziała na wymianie w erasmus w Gdańsku. 

Wystawy:
colective exhibition in Prague / 2014
collective exhibition in Willa Bergera / Sopot 2017
exhibition “Tigre suicides” in Projektowa / Gdańsk 2017
Knypy- visual instalation / Sopot 2017

Uwielbia eksperymentować i tworzyć sztukę bez granic ... rok temu zacząła tworzyć swój rękopis. Studjuje ilustracje i od pewnego czasu czuje się pod presją tej dziedziny...Rysuje obydwiema rękoma, często z zamkniętymi oczyma, cały czas poszukująć nowych form wyrazu w rysunku. W swojich pracach dość często porusza temat temat kobiecości i feminizmu, człowieczeństwa, zachowania, śladów ... Duży wpływ na to co robi mają książki, które czyta. 

Informacje o projekcie:

Rezydencja dla artystów są realizowane w ramach projektu pt. Mieszkańcy, który odbywa się w Kolonii Artystów-Dolne Miasto, przy ulicy Dolna 4. 

Projekt jest dofinansowany ze środków Miasta Gdańska.

Celem Rezydencji w oparciu o współpracę partnerów lokalnych i zagranicznych, jest stworzenie międzynarodowej platformy, która umożliwi artystom, kuratorom, animatorom, menedżerom, organizacjom i instytucjom współdziałanie oraz wymianę doświadczeń, praktyk, pomysłów i wiedzy. Program rezydencji artystycznych w ramach projektu MIESZKAŃCY ma również służyć promocji artystów, wesprzeć ich rozwój i mobilność, a także ułatwić tworzenie więzi kulturalnych ponad granicami.