Dialog Between Guilty and Non-Guilty Aesthetics

04.07.2020 // g. 21:00
Kolonia / Gdańsk
FB

〰️ 〰️ 〰️

Zainspirowani Medytacjami Dźwiękowymi (Sonic Meditations) Pauline Oliveros, Petar Petkov ate i Andrew Moscardo-Parker Lash Frenzy, postanowili wykonać improwizowany koncert pod nazwą „Dialgoue Between Guilty and Non-Guilty Aesthetics”. 

〰️ Artyści stworzą wyjątkowe doświadczenie - będą się widzieć, ale nie będą siebie słyszeć. Muzycy będą wyobrażać sobie dźwięki, które grają nawzajem. 

〰️ Andrew Moscardo-Parker (Lash Frenzy) będzie transmitował z Centrali w Birmingham, podczas gdy Petar Petkov (ate) wystąpi z Kolonii Artystów w Gdańsku. 

Do wydarzenia można dołączyć na dwa sposoby:

⚫ online, za pośrednictwem platformy Zoom

⚫ offline, w Kolonii Artystów - wstęp wolny / potwierdzenia FB (ilość miejsc ograniczona).

Widzowie uczestniczący w koncercie online będą widzieć i słyszeć obu artystów. 

Do Kolonii Artystów zapraszamy wszystkich, którzy chcą usłyszeć Petara wykonującego swoją partię na żywo. 

〰️ 〰️ 〰️

ate to solowy projekt Petara Petkova. Stworzony z potrzeby ucieczki od konwencjonalnego podejścia do tworzenia muzyki. Zainspirowany twórczością kompozytorów takich jak Terry Riley, Steve Reich i John Cage, muzyka ate'a bada potencjalną moc prostoty, minimalizmu i powtórzeń. Oparta głównie na loopach, łączy łagodne partie gitarowe, nasączone czasem ekstremalną ilością pogłosu z delay’em i modulacją analogową. Jego hipnotyczne pejzaże dźwiękowe nawiązują do gatunków ambient i drone.

 

Lash Frenzy to soundartowy projekt Andrew Moscardo-Parkera. Jego praca zawsze wydaje się w jakiś sposób być związana z tematami zamieszania, zawieszenia i usuwania czasu liniowego. Fascynujące, mylące, potężne mechanizmy hałasu, seksu, minimalizmu i monotonii są częścią jego muzycznych inspiracji.

〰️ 〰️ 〰️

Krótki opis od artystów:

„Czerpiąc z twórczości Pauline Oliveros opracowaliśmy nową medytację. Wykorzystaliśmy elementy jednej z jej medytacji oraz dodaliśmy własne pomysły i eksploracje. Będziemy grać razem, ale osobno, z Polski i Wielkiej Brytanii, widząc się, ale nie słysząc. 

 

Ten nowy rodzaj medytacji pozwoli nam zbadać dźwięk w oparciu wyłącznie o element wizualny - nasz ruch. Mamy nadzieję, że utwór ten  pobudzi aktywną wyobraźnię dźwięku, co było jednym z głównych celów medytacji Oliveros.” 

O medytacjach dźwiękowych Pauliny Oliveros:

"Pauline Oliveros porzuciła praktykę kompozycji/wykonawstwa, jak to zwykle ma miejsce dzisiaj w Sonic Explorations (dźwiękowych eksploracjach), które obejmują wszystkich, którzy chcą wziąć w nich udział. Oliveros próbuje usunąć relację podmiot/przedmiot lub wykonawca/widownia, powracając do starożytnych form, wykluczających widzów. Interesuje się komunikacją między wszystkimi formami życia poprzez energię dźwiękową.”