Wernisaż Anny Reinert pt. "Fetysze".

08.11.2014 godz. 19.00
Kolonia Artystów ul. Dolna 4, Dolne Miasto

Anna Reinert od wielu lat jest związana z trójmiejską sceną artystyczną, debiutowała w Kolonii Artystów na terenie Stoczni Gdańskiej w 2004 roku, obecnie zajmuje się malarstwem i ilustracją. Współpracuje z Dużym Formatem i Wysokimi Obcasami, gdzie regularnie publikuje ilustracje. Jej obrazy znajdują się w kolekcjach m.in. w Niemczech, Stananch Zjednoczonych, Szwecji i Polsce, Zajmuje się tworzeniem murali i pracuje na ASP w Gdańsku.

Wystawa "Fetysze" jest opowieścią o malarstwie, malarzach i obrazach. O nieustającej fascynacji procesem i technologią malowania. To obrazy o obrazach i tym wszystkim co za ich powstaniem się kryje: o pracowni, zapachu farb, strukturze płótna, fascynacji kolorem i konsystencją farb. O ciągłym szukaniu inspiracji. Ta wystawa to także spojrzenie wstecz. Artystka debiutowała w Kolonii Artystów na terenie Stoczni Gdańskiej dokładnie 10 lat temu, wiele się w tym czasie zmieniło, Anna Reinert mówi dziś już innym malarskim językiem niż na początku drogi. Podejmuje inne tematy i wyraża się innymi środkami artystycznego wyrazu, ale jedno się nie zmieniło: miłość do malarstwa i miłość do malowania. Ta wystawa jest rodzajem hołdu dla tej najwspanialszej, zdaniem artystki, dziedziny sztuki.

Po otwarciu wystawy zapraszamy na Otwarte Pracownie Artystyczne godzina 19.30 – 21.00.
Anna Kalwajtys | Magdalena Mellin | Monika Matsumoto | Przemysław Kamiński | Leszek Krutulski | Marta Bosowska | Karolina Kubik

 

Organizator: Kolonia Artystów 
Miejsce: Kolonia Artystów ul. Dolna 4, Dolne Miasto
Wystawę można obejrzeć w dniach 08-25.11.2014 po uprzednim kontakcie telefonicznym: 505 391 891 lub 530 080 530.

Wystawa realizowana w ramach projektu wystawienniczego pt. „Wczoraj-Dziś-Jutro”, do którego zaproszeni zostali artyści, którzy ponad 10 lat temu debiutowali w Kolonii Artystów na terenie Stoczni Gdańskiej.

Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013.

Poster

Poster by SG

Spot wideo

Spot video by SG

Anna Reinert - teaser from Kolonia Artystów on Vimeo.