HUBER ZEMLER / KONCERT

13.05.2017 / sobota , godz. 20:00
Nowa Kolonia / Gdańsk 

Bilety:
I pula 10 pln
II pula 20 pln

Koncert odbywa się w ramach projektu OPEN
Projekt dofinansowano ze środków Miasta Gdańsk
Organizator: Kolonia Artystów

Patronat:

Glissando
Nowe idzie od morza
Konkubinat Kultury
Metropolitalna Karta do Kultury
eskaem.pl

HUBERT ZEMLER / perkusista, kompozytor i improwizator współtworzący kilka ważnych warszawskich zespołów sceny niezależnej (między innymi „Piętnastka” - wraz z Piotrem Kurkiem, „Slalom” - z Bartoszem Weberem i Bartłomiejem Tycińskim czy Shy Albatross – wspólny projekt Raphaela Rogińskiego i Natalii Przybysz). Bierze udział w przedsięwzięciach, które mają niebagatelne znaczenie dla kultury polskiej takich jak na przykład pierwsze polskie wykonanie utworu „Music for 18 Musicians” Steva Reicha (zorganizowane przez przez zespół Kwadrofonik), koncert kompozytorskie kompozytorów muzyki współczesnej (Tadeusz Wielecki, Arturas Bumsteinas). Angażuje się również w projekty interdyscyplinarne, takie jak współpraca z teatrem tańca

Dada von Bzdulow oraz tworzenie muzyki na żywo do filmów Franciszki i Stefana Themersonów oraz arcydzieł polskiej animacji eksperymentalnej (wraz z Pawłem Szamburskim i Patrykiem Zakrockim).

Przez lata zbierał doświadczenia ze skrajnie odległych muzycznych światów – od muzyki improwizowanej, przez muzykę współczesną, klasyczną, jazzową po muzykę etniczną (Rei Ceballo i Calle Sol, Ritmodelia) i ambitny pop (Natalia Przybysz, Incarnations). Ciągle poszukujący, konsekwentnie podążający swoją drogą, wytworzył własne, oryginalne brzmienie poparte niespotykaną wrażliwością, pomysłowością i niebywałą techniką gry. Jeden z koncertów Huberta Zemlera został uwieczniony i wydany w 2012 roku przez oficynę wydawniczą LADO ABC jako album „Moped”. Kolejna płyta studyjna „Gostak & Doshes”, ukazała się w październiku 2014 roku nakładem wydawnictwa Bôłt Records.

Współpracował między innymi z Evanem Ziporynem, Gyanem

Riley'em, Agustim Fernandezem, Taeuszem Wieleckim, Ryszardem Lateckim, Piotrem Kurkiem, Raphaelem Rogińskim, Wacławem Zimplem, Pawłem Szpurą, Pawłem Szamburskim, Miłoszem Pękalą, grupą „Mitch & Mitch,” zespołem „Kwadrofonik” czy ansamblem „Kawalerowie Błotni”.

W 2009 roku zdobył brązowy medal na międzynarodowej Delfiadzie (olimpiadzie artystów) w Korei, w kategorii perkusja solo. Koncertował w całej Europie, w Stanach Zjednoczonych, w Turcji, na Bliskim Wschodzie oraz w Korei i Japonii.