3 koncerty

AKPATOK 
www.akpatok.bandcamp.com 

Eeksperymentalny projekt Dawida Adrjanczyka. Artysta w swoich pracach skupia się na interakcjach pomiędzy muzyką a naturą, archaicznymi formami dźwiękowego doświadczenia, pustką i bezruchem. Jego muzyka łączy w sobie idiom współczesnych form muzycznych, medytatywny charakter muzyki dawnej i minimalistyczną modalność. Podczas koncertów wykorzystuje tradycyjne instrumentarium (instrumenty wędrowne, pasterskie), preparowaną gitarę, organy wiatrowe oraz nagrania terenowe i taśmy. Założyciel i lider awangardowej grupy Akpatok Ensemble, współpracuje z Projektem Karpaty Magiczne, grupą Tundra oraz ze swoją żoną Niną, wraz z którą wykonuje archaiczne pieśni z Europy Wschodniej, jak również transowe kompozycje przepełnione duchem freak folk.

 

DEMONSZY / PATRYK DASZKIEWICZ
https://demonszy.bandcamp.com/

Demonszy (DMNSZ: d?mon? ??) to nieistniejące słowo.
Wymyślona definicja brzmi: dźwiękowe manifestacje duchów stukających (i/lub) dźwięki szumiące z tyłu czaszki, tak że już nie wiesz, czy to w głowie szumi, czy może sąsiadowi popsuł się telewizor. „Szumy, zlepy, ciągi” oparte na niekończących się repetycjach. Demonszy do tej pory można było usłyszeć m.in na Placard Headphones Festival zorganizowanym przy okazji Unsound 2008, w lipcu 2011 na Open Source Festival w Sopocie, w 2012 w Flensburgu w ramach prezentacji Mikro-Makro, czy podczas ostatniej edycji festiwalu Friv w Poznaniu oraz różnych innych sytuacjach improwizowanych, mniejszych i większych koncertach klubowych, wystawach, wyziewach tu i tam.

 

STEFAN WESOŁOWSKI
https://stefanwesolowski.bandcamp.com/

Stefan Wesołowski - kompozytor, skrzypek, producent muzyczny związany z amerykańską wytwórnią płytową Important Records (Coil, Merzbow, Jozef Van Wissem, Eliane Radigue) i brytyjskim publisherem Mute Song (Nick Cave, Swans, Max Richter, Jóhann Jóhannsson).

Ma na swoim koncie dwa autorskie albumy. W 2008 roku nakładem Gusstaff Records/Fundacja Pointa, przy wsparciu Narodowego Centrum Kultury, ukazała się w Polsce debiutancka Kompleta - utwór napisany do tekstów brewiarzowych na dwa głosy, kwartet smyczkowy i elektronikę. W maju 2015 roku we francuskim wydawnictwie Ici D'ailleurs (Matt Elliot, Dälek, EZ3KIEL, Chapelier Fou) ukazała się reedycja tego materiału w formatach LP/CD/Digital.

W październiku 2013 podczas festiwalu Unsound miała miejsce premiera kolejnego albumu artysty - Liebestod. Wydany przez wytwórnię Important Records materiał spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem przez międzynarodową krytykę. Wpływowy amerykański portal Indie Shuffle nazwał album "prawdziwym narkotykiem", kanadyjski magazyn Textura "prowokacyjnym, zaskakującym i poruszającym", holenderski Caleidoscoop "zapierającym dech w piersiach arcydziełem".

Wesołowski ma na swoim koncie także kolaboracje z innymi artystami. Przez kilka lat ściśle współpracował z Jacaszkiem, będąc autorem partii instrumentalnych na jego płytach (Treny,

Miasmah/Gusstaff 2008, Pentral, Gusstaff 2009), współtworząc z nim także muzykę do filmów (Golgota Wrocławska, Sala Samobójców reż. Jan Komasa). Nagrywał wspólnie także z Szymonem Kaliskim (wesołowski/kaliski: 281011, Few Quiet People 2012), Wojciechem, Bartkiem i Piotrem Waglewskimi (piosenki Bóg oraz Syn na albumie Waglewski Fisz Emade: Matka, Syn, Bóg, ART2/Agora 2013), Karoliną Czarnecką (piosenka Stolica na albumie Karolina Czarnecka: Córka,

Proud Action Group 2014) oraz Olem Walickim (Kot (Czy też kotka), Instytut Kultury Miejskiej 2014).

Stefan Wesołowski jest także twórcą muzyki do wielu spektakli teatralnych (Proces 2.0, Teatr im. L. Solskiego w Tarnowie 2014; Feniks leci do słońca, Teatr Ludowy w Krakowie 2014, reż. J. Tumidajski oraz Maria Stuart reż. A. Nalepa, Teatr Wybrzeże w Gdańsku 2014), instalacji artystycznych i filmów. W styczniu 2015 roku podczas Sundance Festival miała miejsce premiera filmu dokumentalnego o Marlonie Brando, pt Listen To Me, Marlon, w reżyserii Stevana Rileya i z oryginalną ścieżką dźwiękową autorstwa Stefana Wesołowskiego. Magazyny Rolling Stone, TIME oraz Variety uznały wyprodukowany przez Universal i Passion Pictures na zlecenie telewizji Showtime obraz za jeden z najważniejszych akcentów festiwalu.

W 2014 roku Stefan Wesołowski podpisał kontrakt z brytyjskim publisherem Mute Song. W tej chwili pracuje nad kolejnym albumem.W Kolonii zaprezentuje szkice nowego materiału pod nazwą Rite Of The End.

Wstęp 15 PLN
Projekt realizowany ze środków własnych (Do It Anyway).