Wystawa

13.10.2017 – 05.11.2017
Krzysztof Piętka
Kolonia Artystów / Dolne Miasto
ul. Dolna 4 / Gdańsk Dolne Miasto

Wystawa odbywa się w ramach projektu pt. "MIESZKAŃCY".
Projekt "MIESZKAŃCY" współfinansowany jest przez Gminę Miasta Gdańska.

Głównym elementem łączącym wszystkie moje działania jest obserwacja, która wykształciła się poprzez specyficzną zamkniętą przestrzeń, w której się wychowywałem. Mieszkam na terenie zalewowym, który z jednej strony otoczony jest starorzeczem a z drugiej strony Wisłą. Podczas powodzi teren ten zamienia się w wyspę. Jako kilkuletnie dziecko byłem przekonany, że nie istnieje nic poza tym terenem. Ulica Do Koła przy której mieszkam bardzo często znajdowała się pod wodą i nie była zaznaczana na mapach, była ulicą widmo. Postanowiłem okrążyć rzekę Wisłę, która przez pierwsze lata była dla mnie granicą świata. Wyprawę realizowałem etapami ( 2015-2017). Podczas wyprawy badałem zależności i powiązania między różnymi zjawiskami występującymi w terenie jak również tymi , które istnieją we mnie.

Krzysztof Piętka – ( ur. 1990, Oświęcim) Absolwent ASP w Katowicach, kierunek Malarstwo w pracowni prof. Andrzeja Tobisa. Finalista ogólnopolskiego konkursu malarskiego im Wojciecha Fangora, 2015r. Grand Prix ogólnopolskiego konkursu Ale Sztuka Młode Polskie Malarstwo 2016. Finalista konkursu Nowy Obraz / Nowe Spojrzenie 2017. Finalista Bielskiej Jesieni 2017. Finalista Biennale Sztuki Młodych „ Rybie oko „ 2017. Wystawy – „ Zły znak” Galeria Pojedyncza w Centrum Kultury w Katowicach, 2015. „ Wszystkie drogi wychodzą bokiem” Rondo sztuki w Katowicach, 2015. „ Palec w oku „ Galeria Działao w Warszawie, 2015. „ Nowy Obraz / Nowe Spojrzenie” Galeria Miejska Arsenał w Poznaniu i Miejski Ośrodek Sztuki w Gorzowie Wielkopolskim, 2017. „ XY” MODEM Centre for Modern and Contemporary Arts Debrecen,2017. „ NO PROBLEM” Galeria Potencja w Krakowie, 2017.

MIESZKAŃCY to projekt zainicjowany przez grupę rezydentów i animatorów Kolonii Artystów na Dolnym Mieście, skierowany do osób zaangażowanych w kształtowanie lokalnych postaw obywatelskich. “Mieszkańcy” to projekt społeczno-artystyczny, który powstał z naturalnej potrzeby mieszkańców Dolnego Miasta i środowiska artystów, którzy mają tu swoje pracownie. Od 2012 roku w budynku przy ulicy Dolnej 4 działają i tworzą artyści, którzy stali się naturalnymi mieszkańcami, wpisując się na stałe w krajobraz rewitalizowanej dzielnicy Dolne Miasto. 

Przestrzenią wspólnych spotkań i działań artystycznych jest galeria i otwarte pracownie artystyczne w Kolonii Artystów przy ulicy Dolna 4.

Wszystkie wydarzenia w ramach projektu są bezpłatnie.

Kurator: Sylwester Gałuszka
Organizator: Kolonia Artystów 
Partner: Galeria Ale Sztuka!