Pejzaż Dźwiękowy Pomorza

29|11|2013 | godz. 19.00
Miejsce: Kolonia Artystów | ul. Miszewskiego 18, Gdańsk Wrzeszcz
Promocja nowej płyty z serii Field Notes #4 Pejzaż Dźwiękowy Pomorza.
Każdy z uczestników wydarzenia "DNA" otrzyma najnowszą płytę EMITERA z serii: Field Notes #4 Pejzaż dźwiękowy Pomorza !!!

- godz.19 wykład dr hab. Dariusza Brzostka "Kto piszczy w trawie. Antropologia nagrań terenowych"

- godz. 21 koncert:  emiter w ramach projektu DNA | DRONE NOISE AMBIENT

Podczas prezentacji odbędzie się koncert Emitera (godz. 21.00) w ramach projektu DNA | Drone Noise Ambient. Projekt DNA | Drone Noise Ambient zrealizowano ze środków Miasta Gdańska
Bilety na koncert 5 pln

"DNA” jest to cykl koncertów audiowizualnych podczas których zaprezentujemy artystów wykonujących aranżacje dźwiękowe definiujące współczesne gatunki muzyczne takie jak: Drone, Ambient, Noise.

Promocja nowej płyty z serii: Field Notes

Field Notes

"Uważne słuchanie jest ważniejsze niż wydawanie dźwięków"
Alvin Lucier

Field Notes to nowy projekt field recordingowy, który będzie koncentrował się na miejscach znalezionych w trakcie nagrań, wędrówek i poszukiwań. Jeśli zdecydujemy się na słuchanie danego otoczenia, poświęcając czas i uwagę to z czasem usłyszymy wszelkie jego walory. Te, które są dla nas przyjemne ale i te które chętnie wyrzucilibyśmy z akustycznego otoczenia.

Dariusz Brzostek (ur. 1973) - filolog, kulturoznawca, adiunkt w Katedrze Kulturoznawstwa UMK w Toruniu. Zajmuje się głównie estetyką grozy, antropologią kultury współczesnej (audioantropologia), twórczością Stanisława Lema oraz psychoanalitycznymi kontekstami twórczości literackiej i muzycznej. Publikował teksty naukowe i eseistyczne na łamach Tekstów Drugich, Literatury Ludowej, Polonistyki, Anteny Krzyku, Ha!artu, Glissanda, Opcji, Undergruntu, Frazy, Aktivista, Fragile’a, M/I oraz Gościńca Sztuki. Współpracował z Narodową Galerią Sztuki „Zachęta” w Warszawie, Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu i Galerią Miejską „Arsenał” w Poznaniu. Autor monografii Literatura i nierozum. Antropologia fantastyki grozy (Toruń 2009) i Nasłuchiwanie hałasu.

Audioantropologia między ekspresją a doświadczeniem (Wydawnictwo Naukowe UMK, 2013, w druku). Występował i nagrywał jako muzyk z HATI i Molok Mun (m.in. KA, 2009, God Bless Molok Mun and All Who Walk with Him, 2010, Orient Potockiego, 2011, Enter the Dragon, 2012, i The Spices, 2012). 
Prowadzi blog: http://molokmun.blogspot.com/. 

MARCIN DYMITER | EMITER

Muzyk, improwizator. Emiter porusza się w obszarze elektroniki, muzyki improwizowanej. Eksperymentuje z brzmieniem, przetwarzaniem dźwięków towarzyszących naszemu życiu. Emiter używa i łączy różne jakości – lo-fi/ hi-fi, czy też dźwięki powszechnie uznawane za zakłócenia. Tworzy instalacje dźwiękowe, słuchowiska radiowe, muzykę do filmów, spektakli i przestrzeni publicznych. Gra do filmów niemych. Prowadzi autorskie warsztaty dźwiękowe oraz działania przybliżające ideę field recordingu. Współpracuje z artystami wizualnymi i tancerzami m.in. Anną Baumgart, Joanną Rajkowską, Adamem Witkowskim, Ludomirem Franczakiem, Risą Takitą, Jackiem Krawczykiem oraz poetą Marcinem Świetlickim i pisarzem Danielem Odiją, z którym tworzy literacko-muzyczną formację Linie Północne oraz projekt Słuchaj uchem - cykl słuchowisk na żywo.

Producent muzyczny. Współtwórca i kurator - wspólnie z Ludomirem Franczakiem - festiwalu mikro_makro. Słuchacz i uczestnik muzycznych warsztatów w kraju i zagranicą m.in. warsztaty Le Quan Ninha, Andrew Sharpleya, Johna Butchera, Robina Minarda. Stypendysta Uniwersytetu Sztuki w Berlinie, finalista konkursu Netmage International Multimedia Festival w Bolonii. Stypendysta Marszałka Województwa Pomorskiego oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2011). Członek Polskiego Stowarzyszenia Muzyki Elektroakustycznej.

Tworzy muzykę od roku 1990, kiedy to powstał zespół ewa braun. Związany był także z formacjami: MORDY, gamadisco, Chlupot mózgu, Ludzie oraz z projektem emiter.arszyn. Współtworzył z Paulem Wirksuem gdańsko-koloński duet MAPA, którego płyta pt. "Fudo" została bardzo przychylnie przyjęta w Europie. Jest jednym z nielicznych polskich muzyków, o których twórczości pisało brytyjskie pismo muzyczne The Wire - jedno z najbardziej opiniotwórczych w Europie. Nagrania emitera były zamieszczone w kompilacji dla pisma "The Wire". Związany z polską sceną muzyki elektronicznej, eksperymentalnej oraz improwizowanej.

Współpracował i grał z muzykami z obszarów elektroniki, jazzu i awangardy oraz muzyki współczesnej, m.in.: Paulem Wirkusem, Rosą Arruti, Le Quan Ninhem, Robem Mazurkiem, Ingarem Zachem, Sophie Agnel, Thomasem Lehnem, Ignazem Schickiem, Johnem Butcherem, Axelem Dornerem, Andrew Sharpleyem, Wolfgangiem Fuchsem, Krzysztofem Knittlem, Mikołajem Trzaską, Mikołajem Pałoszem, Raphaelem Rogińskim, Patrykiem Zakrockim, Markiem Chołoniewskim, Tomaszem Chołoniewskim, Dagną Sadkowską, Michałem Górczyńskim, dj Lenarem, Pawłem Nowickim, Kubą Staruszkiewiczem.

www.emiter.org