28.05.2021 / g. 20:00

W dniu 28.05.2021 o godzinie 20:00 zapraszamy na koncert Antoniny Nowackiej.

Bilety: 20-30 zł : https://app.evenea.pl/event/nowacka/

Koncert jednej z najzdolniejszych artystek młodego pokolenia, wokalistki, artystki wizualnej, w fenomenalny sposób używającej głosu jako instrumentu.

Oniryczne wokalne utwory Antoniny Nowackiej przywołują echa muzyki dalekiego wschodu, religijnych pieśni. I same w dużej mierze składają się z echa.

Antonina Nowacka jest wokalistką zainteresowaną wykorzystaniem głosu jako instrumentu. Jej dźwiękowe poszukiwania osadzone są w operze, a także muzyce dawnej: pieśniach antycznych i religijnych. Z trębaczem Olgierdem Dokalskim oraz producentem Pawłem Bartnikiem współtworzyła zespół kIRk, w audiowizualnym duecie WIDT eksperymentowała z warstwą elektroniczną.

W ubiegłym roku ukazał się jej solowy album Lamunan, będący konsekwencją wielomiesięcznego pobytu Nowackiej w Indonezji. Artystka studiowała lokalną muzykę tradycyjną, a jej oparta na nawarstwiającym się głosie i jego echach płyta jest rezultatem godzin spędzonych w jawajskich jaskiniach. Lamunan zostało bardzo ciepło przyjęto przez krytykę, trafiając nawet na listę 100 najlepszych albumów 2020 roku sporządzoną przez brytyjski portal Quietus.

Koncert jest realizowany w ramach projektu pt. OPEN.

Projekt OPEN oparty jest na działaniach z zakresu sztuk wizualnych i dźwiękowych, nastawiony na prezentację aktualnych zjawisk w sztuce współczesnej.

Projekt dofinansowano ze środków Miasta Gdańska

Identyfikacja graficzna: Anna Witkowska
Organizator: Kolonia Artystów

Patronat medialny:
Notes na 6 tygodni / Nowe idzie od morza / Glissando / Metropolitarna Karta Do Kultury
Wydarzenie odbędzie się z zachowaniem reżimu sanitarnego.