Dąbrowski / Miszk / koncert

Dąbrowski / Miszk
Środa 27.04.2022 | godz. 20:00
Kolonia | Aleja Grunwaldzka 51 | Gdańsk | Wrzeszcz

Zapraszamy na koncert Dąbrowski / Miszk
FB: https://www.facebook.com/events/3217643801791684 

Bilety do zakupienia na stronie https://app.evenea.pl/event/dm/

- PULA 01 cena 20 PLN
- PULA 02 cena 30 PLN

Dla studentów Akademii Muzycznej oraz ASP w Gdańsku bilety w cenie 20 PLN
Dla posiadaczy Kart SB - wstęp wolny - wymagane okazania na wejściu Karty SB.

Tomasz Dąbrowski to kompozytor i trębacz wychwalany przez najważniejszy amerykański magazyn jazzowy "Downbeat" jako jeden z najbardziej różnorodnych i ciekawych muzyków europejskich, a przez znany na całym świecie magazyn "All About Jazz" wskazywany jako jeden z 15 najważniejszych muzyków europejskich.

Od ponad dekady, Polski trębacz zamieszkały w Skandynawii wykształcił sobie reputację jednego z najbardziej różnorodnych i jednocześnie ciekawskich artystów. Dąbrowski ma na swoim koncie dziesięć albumów sygnowanych swoim nazwiskiem [ Istnienia Poszczególne, Free4arts, Tom Trio +], oraz dziesiątki albumów jako sideman i współlider. Wielokrotnie nagradzany zarówno w Polsce jak i za granicą. Jako pierwszy Polak w historii, utytułowany nagrodą "Jazzowego Muzyka Roku" na wyspie Fyn, przyznawanego przez Związek Muzyków Jazzowych - Foreningen Af Fynske Jazzmusikere. Wśród muzyków z którymi współpracował należy wymienić Marilyn Mazur, Tomasza Stańko, Tyshawn Soreya oraz zespół The Globe Unity.

Emil Miszk prowadzi bardzo bogate życie koncertowe i świetnie odnajduje się na wielu płaszczyznach muzycznych. Jego styl opiera się na starciu dwóch energii - z jednej strony przynależność do tradycji, z drugiej totalna wolność. Jest to efekt współpracy z takimi artystami jak: Markus Stockhausen, John Medeski, John Scofield, Andreas Staier, Leszek Kułakowski, Marcin Masecki, Mitch & Mitch, Nikola Kołodziejczyk, Aleksandra Tomaszewska.

W roku 2019 zdobył najbardziej prestiżową nagrodę przemysłu muzycznego w Polsce - nagrodę Akademii Fonograficznej FRYDERYK w kategorii Jazzowy Debiut Roku za album "Don't Hesitate! Poza tym, jest pięciokrotnie nominowanym artystą do nagrody Akademii Fonograficznej FRYDERYK w kategorii Jazzowy Album Roku ("Popular Music", "Product Placement" Kamil Piotrowicz Sextet, "Mandala", "Termomix" Algorhythm, "Artificial Stupidity" Emil Miszk & The Sonic Syndicate).

Koncert jest realizowany bez zewnętrznego wsparcia finansowego.

Organizator: Kolonia Artystów
Grafika: Fiodorowna