02.06.2018 godz. 21.00

Veda Sound czyli Bartłomiej Tyciński (Mitch & Mitch, Slalom, Starzy Singers) i Piotr Zabrodzki (LXMP, 67,5 Minut Projekt, Efekt Moozgu) w nowej reinkarnacji muzycznej. Muzycy związani z warszawską wytwórnią Lado ABC wyruszają w transcendentalną podróż gdzieś pomiędzy Walimem a Jaipurem. 

„Ta płyta jest jak ścieżka dźwiękowa do niemego filmu: dużo się dzieje, choć muzyka raczej pobudza wyobraźnię, niż kieruje ją w konkretnym kierunku. Tytuł całości jest bardzo adekwatny. Oba utwory są podróżą, w której ścieżki zaczynające się w odległych od siebie miejscach biegną do jakiejś pozaczasowej jedności.” (Jacek Świąder, Wyborcza.pl)

„W pierwszym z dwóch utworów, Walim, startują gdzieś z okolic muzyki indyjskiej widzianej z perspektywy Europy Zachodniej. Motywy psychodeliczne są czytelne, gitarowe akordy wybrzmiewają na pulsującym, syntezatorowym tle. Słuchać głośno. Utwór drugi, Jaipur, to kosmiczna raga, wciągająca stokroć bardziej. Przy pierwszym można odlecieć, przy drugim – ostro się zamyślić.” (Bartek Chaciński, Polifonia)

„W ogóle nie wiem o co chodzi.” (Pan Marian)
https://vedasound.bandcamp.com/releases
https://ladoabc.com/pl/sklep/walim_jaipur_express

Bilety w cenie 10 pln do nabycia przed koncertem w Kolonii.
Koncert odbywa się w ramach projektu OPEN
Projekt dofinansowano ze środków Miasta Gdańsk

Organizator:
Kolonia Artystów

Patronat:
Glissando
Nowe idzie od morza
Metropolitalna Karta do Kultury