DOMKI DLA KOTÓW

 

Autorski projekt Sara Podwysocka
W ramach projektu „DOM | Dolne Otwarte Miasto”
Termin
11.05.2013 | g. 12.00 – 17.00

Opis cyklu
Warsztaty FAB LAB mają pokazać, co w praktyce oznaczać mogą tak tajemnicze pojęcia, jak CYFROWA FABRYKACJA i OSOBISTA PRODUKCJA. Uczestnicy zostaną zapoznani z maszynami stanowiącymi wyposażenie Fab Labu, takimi jak drukarka 3D, wycinarka laserowa i podstawowymi komponentami do tworzenia elektronicznych urządzeń, dzięki którym m.in. konstruować będą własne roboty, drukować przedmioty ściągnięte z internetu i budować modele ze sklejki.

Cele
Przekazanie idei Fab Labu, jako miejsca i formy kontaktu ze współczesną technologią Nauka praktycznych umiejętności technicznych ­ lutowania, konstruowania z drewna, obsługi programów komputerowych Kształtowanie umiejętności myślenia projektowego i pro-sumerskiego podejścia do technologii
Każdy z warsztatów zakończy się wytworzeniem przez uczestników jakiegoś indywidualnego produktu.

DOMKI DLA KOTÓW
- konstruowanie domków dla kotów ze sklejki na podstawie wcześniej przygotowanego projektu, wyciętego na ploterze laserowym, warsztaty łączyć będą naukę umiejętności konstruktorskich z demonstracją wykorzystania technologii cięcia laserem w praktyce, podsumowanie warsztatów stanowić będzie zawieszenie budek lęgowych na terenie Dolnego Miasta

Liczba uczestników
w poszczególnych warsztatach mogą uczestniczyć grupy max 10 osobowe, każdy z tematów jest niezależny. Warsztaty przeznaczone dla dzieci i młodzieży z dzielnicy Dolne Miasto.

 

Zadanie jest współfinansowane

ze środków otrzymanych od Gminy Miasta Gdańska w ramach realizacji projektu „Rewitalizacja Dolnego Miasta w Gdańsku” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2007 – 2013.


Organizator: Kolonia Artystów
Partner projektu: Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych "Bliżej Centrum" w Gdańsku.