1.05.2018 godz. 20:00

Wczasy, dawniej wywczas, to wypoczynek połączony ze zmianą środowiska, otoczenia, klimatu. Duet Wczasy tworzą Bartłomiej Maczaluk i Jakub Żwirełło - dwóch chłopaków wychowanych, mniej lub bardziej, w latach 90. 

Ich muzyka jest jak niskobudżetowe wakacje - nieprzewidywalna. Raz uderzają zimną falą lub synth-popowym przebojem w stylu lat 80., innym razem nostalgiczną gitarową piosenką przywołującą wspomnienia z lat 90., nie stronią także od shoegazowych faktur. 

Brzmienie Wczasów opiera się na gitarach, syntezatorach analogowych i automatach perkusyjnych ze złotej ery synth-popu, a kompozycje przybierają piosenkowe formy. Polska szkoła piosenki jest im bliska, dlatego teksty są po polsku i dotyczą spraw poważnych, jak np. praca zawodowa, zawody miłosne, marzenia, odpoczynek i rekreacja. W tekstach pojawiają się również komentarze społeczne.

Wczasy zadebiutowały w 2017 roku EPką - "1000 problemów", o której Krzysztof Kwiatkowski z portalu Trzy Szóstki pisze tak:

"Wczasy są bardzo ok. [...] Są tak zrelaksowani, że ja odpływam."
(http://3szostki.pl/plyty-2-0217-king-krule-kelela-dalek-wczasy/)

Mogą być kojarzeni również z singla "Prince i Bowie" (ku pamięci ich idoli) oraz utworu próbującego uchwycić magię świąt pt. "Świętokracja".

BILETY w cenie 10 pln do nabycia w Kolonii przed koncertem. 

Profil FB: https://www.facebook.com/vvczasy/
Prince i Bowie: https://goo.gl/1EXays
1000 problemów EP: https://goo.gl/x19y6T
Świętokracja (na żywo z Na Siano Sunrise): https://goo.gl/NVVoXy

Oprócz własnych teledysków, Wczasy kręcą również humorystyczne filmy krótkometrażowe, które są zapowiedziami najbliższych koncertów.

Można je zobaczyć tutaj:
https://www.facebook.com/pg/vvczasy/videos/

Koncerty odbywają się w ramach projektu OPEN.
Projekt dofinansowano ze środków Miasta Gdańska.
Organizator: Kolonia Artystów

Patronat:
Glissando
Nowe idzie od morza
Metropolitalna Karta do Kultury