23.08.2017 godz. 20.00

POKUSA 

Natan Kryszk - saksofon
Teodor Olter - perkusja
Tymon Bryndal - bass

Trio założone w 2012 roku. Gra muzykę inspirowaną jazzem z kręgów Matsa Gustaffsona, Petera Brötzmanna, klasyką Charlesa Mingusa, jak i warszawską sceną związaną z klubami Pardon ,To Tu i Eufemią. 

Występowali na warszawskich Niewinnych Czarodziejach, 2x Festiwal Jazz Jantar w Gdańsku czy na Famie, gdzie dwa lata z rzędu wygrali nagrodę dla najlepszego zespołu jazzowego. Często najtrafniejszym określeniem muzyki którą grają jest "mięso". Ciało organiczne, zmienne, surowe, obrzydliwe, śliskie ale też ponętne, atrakcyjne, witalne, miękkie i wilgotne. Koncerty są właśnie takim impulsywnym improwizowanym polowaniem i poszukiwaniem tego cielska, tej polędwicy, skóry z gęsiny. Pokusa zawsze pozostaje niezaspokojona - i dobrze.

https://www.facebook.com/pokusa.tnt/
http://pokusainternational.bandcamp.com/album/nitz
http://pokusainternational.bandcamp.com/album/0-phife

FLUT

Christopher Kunz - saksofon
Isabel Rößler - bas
Maximilian Breu - perkusja

Flut to zespół eksperymentujący z free jazzową improwizacją i oryginalną kompozycją, których połączenie daje nowy efekt przy każdej okazji. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych aspektów ich koncertów jest silne połączenie między członkami zespołu ale i między zespołem a publicznością. 

Trio z Norymbergi powstało w 2015 roku. W 2016 wygrali Bruo Rother Jazz Competition z tematem " The Music of Sun Ra". Współpracowali z departamentem muzyki współczesnej na Uniwersytecie Muzycznym w Norymberdze przy festiwalu "Open Space Music"

Grali koncerty w najróżniejszych miejscach: na wystawach sztuki, w małych undergroundowych klubach, klubach jazzowych i na koncertach benefitowych dla homoseksualnych uchodźców uciekających do Niemiec. 

 

www.facebook.com/flut3
www.flut.bandcamp.com

 

Bilety: 10/20 pln
Bilety dostępne od 01.08.2017 w Kolonii Artystów.
Koncert realizowany ze środków własnych (Do It Anyway)
Organizator: Kolonia Artystów 

Patronat:

Glissando
Nowe idzie od morza
Konkubinat Kultury
Metropolitalna Karta do Kultury
eskaem.pl