Otwarte Pracownie Artystyczne

24.05.2014 godz. 20.00 – 22.00

Magdalena Mellin / Piotrek Mazurek
Monika Matsumoto / Decoded1
Przemysław Kamiński
Dominik Rudasz
Anna Kalwajtys | Diana Ronnberg 

Anna Kalwajtys
Artystka performance, obecnie mieszkająca w Gdańsku, od 2014 rezydentka Koloni Artystów w projekcie DOM | Dolne Otwarte Miasto.

Absolwentka Wydziału Rzeźby na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz Wydziału Intermediów na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Odbyła staż na Akademii Sztuk Pięknych w Zagrzebiu na Wydziale Filmu i Animacji. Obecnie studentka Międzywydziałowych Środowiskowych Studiów Doktoranckich na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Jej twórczość nakierowana jest przede wszystkim na sztukę efemeryczną. Zajmuje się performance, video-performance, jak również tworzy w obszarze obiektu-instalacji. Jednocześnie Kalwajtys pracuje nad projektami poza-dyscyplinarnymi oraz kuratorskimi w obrębie zjawisk performatywnych.

Artystka brała udział w wielu festiwalach sztuki performance w Polsce i za granicą m.in Guangzhou Live 4 - w Chinach/MIPAF 2013 w Macau /BIPAF_Brooklyn Festival,Brooklyn,Nowy York,USA /Infr’Action,_ Art,Sete,Francja / Live Action,_ Art, Gothenburg,Szwecja/ Infr’Action,_ Art ,Venezia,Włochy /Festival Préavis de désordre Urbain ,Marseille,Francja/  /The Days of Performance Art. Lwów, Ukraina / Konteksty_III, Sokołowsko,Polska7a*11d_Toronto Free Gallery, Mercer Union, Toronto, Kanada.

http://kalwajtysperformance.blogspot.com

Diana Rönnberg
ur. w 1983 roku w Gorzowie Wlkp.
Przeprowadziła się do Szwecji w 1991 roku.
1999-2002 Liceum Muzyczne w Kungsbacka, Szwecja.
2004-2009 Studia na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu na wydziale Komunikacji Multimedialnej, kierunek Fotografia 
2009 Obroniła swoją pracę magisterską z wyróżnieniem u profesora Krzysztofa. J. Baranowskiego, oraz prof. Romana Kubickiego.
2013 Rozpoczęła studia doktoranckie na wydziale intermediów, ASP w Gdańsku.

Mieszka i pracuje w Polsce (Gdańsk) oraz w Szwecji (Kungsbacka). Zajmuję się sztuką video, fotografią, instalacją, poezją oraz śpiewem. Bada jak las wpływa na kulturę, historię oraz język szwedzki i polski. Od 2012 roku w duecie muzyczno-wizualnym Combi Cats z Kordianem Lewandowskim.

http://dianaronnberg.blogspot.com/

 

Magdalena Mellin 
‘Dialogi nie/przeprowadzone-listy nie/wysłane’

Kolejna odsłona ‘Dialogi nie/przeprowadzone-listy nie/wysłane’. Tym razem fragmenty swoich tekstów Magdalena Mellin zaprezentuje w towarzystwie Piotrka Mazurka. Razem popełnią muzyczno-liryczny improwizowany set na mikser i trąbkę.

Magdalena Mellin od 2014 rezydentka Kolonii Artystów w projekcie DOM | Dolne Otwarte Miasto. Temat którym się aktualnie zajmuje to performatywny charakter pamięci jak i wywodząca się z tego szczególna relacja przestrzeni i obecności. Doktoranta Międzywydziałowych Środowiskowych Studiów Doktoranckich na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, gdzie wcześniej w 2009 uzyskała tytuł Magistra Sztuk Pięknych na Wydziale Malarstwa. Seria prac dyplomowych została wyróżniona w konkursie Artystycznej Podróży Hestii, czy Promocji-19 Przeglądu Młodego Malarstwa. Swoją edukację wzbogaciła jednorocznym stypendium na Sabanci University (Istanbul). Uczestniczyła również w dwuletnim programie Dutch Art Institute “Visual Art and Reserach” w Holandii, gdzie w 2012 uzyskała dyplom MFA. Uczestniczka wielu wystaw, warsztatów w kraju i za granicą (m.in. Włochy, Holandia, Turcja, Liban, Senegal-DAK’ART 2012 – OFF, Nowy Jork Art Book Fair 

http://www.magdalenamellin.com/

 

 

Piotrek Mazurek warszawski kompozytor, poeta i muzyk, autor muzyki do polskiego trailera filmu DenisaTanovica (Oscar za Ziemię Niczyją), solowo działający pod nazwą Leaky Boat.  LB to brzmienie gitary akustycznej, proste, często bluesowe piosenki z bardzo szczerymi i zupełnie innymi niż dotąd tekstami, wzbogacone kwaśną, niepokojącą elektroniką.  Jeśli istnieje coś takiego jak electro-country (i wyłączymy z tego zespół Redneck) to to określenie najlepiej pasuje do projektu Leaky Boat. Klimaty Becka, Kurta Vile'a czy Bon Iver. Niedługo dostępna będzie debiutancka płyta LB którą hołdując zasadzie DIY, sam nagrał, wyprodukował i zmiksował.

Założyciel i lider Kolorofonu, znany też z takich składów jak Setting The Woods On Fire, czy Centrum. Założyciel i basista Owls Are Not

http://leakyboat.bandcamp.com/
www.facebook.com/leakyboatmusic
https://soundcloud.com/owlsarenot
http://owlsarenot.bandcamp.com

 

Monika Matsumoto / Decoded1
Na Otwartych Pracowniach chce przedstawić retrospekcje mojej pierwszej wystawy w Koloni Artystów z 2006r. Instalacje High-Tech Art in Space, uzupełnioną o kilka nowych projektów fotograficznych.

Ur. w Gdańsku 1974r. Studia na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu, Kierunek Ochrona Dobr Kultury. 2003-2006 stypendium w Wielkiej Brytani, zalozenie projektu Decoded1. Pierwsza wystawa w 2006 roku w Koloni Artystów “High-Tech Art in Space”.

2007-11 praca zawodowa w Londynie w pracowniach realizujacych projekty scenografii teatralnych, musicalowych, reklamy, witryn sklepowych. (Royal Opera House, Alexander Mc Queen, Liberty, Maison Martin Margiela ). Od Maja 2014 rezydentka Kolonii Artystów w projekcie Dolne Otwarte Miasto. Specjalizacja w tkaninie, malarstwo, fotografia, instalacja, mixed media.

Projekt Decoded1 brzmiący obecnie dość starożytnie w nazwie, to właśnie powizanie struktur czasowych pomiędzy przeszłością, teraźniejszością i przyszłością. Prearchaeologia, pozaziemskie formy życia, ekspansja komórki, technologia. 

Wystawy

2006   Tools. Wystawa fotografii  Klubo-Galeria Zona Sopot, wystawa indywidualna..
2006   HIGH-TECH Instalacja Kolonia Artystów Gdańsk, wystawa indywidualna.
2005   Polska Sztuka Polityczna. Kolonia Artystów Gdańsk, wystawa zbiorowa.
2005   Wizytówki Współczesności III Ogólnopolski Konkurs Fotografii Amatorskiej                                    Studenckiej Agencji  Fotograficznej SAF Gdańsk. Odział w wystawie pokonkursowej 
2005   Zmysł Kobiety. Projekt z Grupa Chill-Out Art w Klubie Sfinks w Sopocie. Wystawa malarstwa i instalacji.