Jacaszek - Music for Film | live

17.07.2020 / g. 21:00
Kolonia / Gdańsk 

Zapraszamy na koncert Michała Jacaszka, na którym zostanie zagrany materiał z najnowszego albumu pt. "Music For Film".

Od swych najwcześniejszych projektów prawie dwie dekady temu Michał Jacaszek był zawsze blisko muzyki ilustracyjnej. 

Zarówno debiut Lo-Fi Stories (2004) jak i Treny (2008) oraz Glimmer (2011) mogły być z powodzeniem wykorzystane jako ścieżki filmowe i faktycznie pojedyncze utwory z tych albumów pojawiły się w dokumentach, reklamach czy trailerach .

Z czasem jego zainteresowanie dźwiękiem zaowocowało intensywną współpracą przy polskich i zagraniczych projektach filmowych ,z których wiele przyniosło mu nagrody. Jacaszek łączy ambient, muzykę klasyczną i muzykę konkretną z wykorzystaniem nagrań terenowych, instrumentów akustycznych i barokowych, jego muzyka wywołuje obrazy nostalgiczne, melancholijne czy wręcz tragiczne.

Nowy album "Music For Film" to utwory skomponowane do kilku filmów, jednak "doaranżowane" i złożone spójną całość, tak, jakby były ilustracją jednego konkretnego obrazu.

"Nie pisałem do poszczególnych scen" - mówi Jacaszek, wspominając proces tworzenia muzyki do czarno-białego dramatu fantasy Rainera Sarneta "November" w 2017 r. "Reżyser poprosił mnie, abym stworzył kilka kawałków do mrocznego, baśniowego filmu o miłości w dawnych pogańskich czasach dawnej Estonii - pełnej ciemnej magii, dziwnych wierzeń, skrajnego ubóstwa, i naturalnego piękna".

Jeden utwór pochodzi z dokumentu "He Dreams of Giants" z 2019 roku; inny po raz pierwszy użyto w projekcie Golgota Wrocławska JanA Komasy. Filmowy kontekst utworów został usunięty, więc łączą się one płynnie; różnica dziesięciu lat między niektórymi nagraniami jest wręcz niezauważalna.

Płyta ukazuje się na winylu w amerykańskiej wytwórni Ghostly International i na CD w Gusstaff Records, gdzie Jacaszek zadebiutował fonograficznie w 2004 roku.

Materiał pochodzi ze strony Gusstaff Records: https://sklep.gusstaff.com/jacaszek-music-for-film...

Bilety dostępne na portalu Evenea w cenie:
-   0 pln (BONY na koncerty)
- 20 pln (I pula)
- 40 pln (II pula)

Osoby które kupiły BONY wspierając Kolonię Artystów podczas kwarantanny proszone są o rezerwację na portalu Evenea.
Liczba miejsc ograniczona do 50 osób.
Koncert nie będzie transmitowany online.

Organizator:
Kolonia Artystów

Wydarzenie tylko na żywo.
Koncert odbywa się w ramach projektu OPEN
Projekt dofinansowano ze środków Miasta Gdańsk

Partner:
Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku
Identyfikacja graficzna: WEDZICKA

Patronat medialny:
Glissando
Nowe idzie od morza
NOTES.NA.6.TYGODNI
Metropolitalna Karta do Kultury