WARSZTATY KOLAŻU Z AGATĄ SZYMANEK

10.06.2018, godz. 12:00 - 15:00
Opłata za udział w warsztatach - 30 pln
Obowiązują zapisy: kolonia.artystow@gmail.com

Po sobotnim wernisażu zapraszamy Was do Kolonii na warsztaty z kolażu!

W samo południe stworzymy HYBRYDY - pół zwierzęta - pół potwory. Zawsze fascynujące mieszańce, bastardy, czyli osobniki powstałe w wyniku skrzyżowania różnych organizmów są obecne w naszej kulturze od wieków.

Dlaczego rodzi się w ludziach potrzeba tej wizualnej makabry, ćwiartowania i łączenia fragmentów zwierząt w jeden organizm w opowieściach i obrazach? Dlaczego lubimy hybrydy? 

Aby odpowiedzieć na to pytanie zajrzymy do Lautréamonta, odkryjemy cuda skryte w różnych muzeach świata, a przede wszystkim sami poddamy się wizualnej pokusie niemożliwego i stworzymy własną opowieść o hybrydzie.

 

Warsztat poprzedzi krótki wykład o hybrydach (ok 30 min), po nim przejdziemy do części pracy artystycznej (2 godziny).

 

///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

 

AGATA SZYMANEK (ur. 1990) jest doktorantką Środowiskowych Studiów Doktoranckich na ASP w Katowicach, zajmuje się głównie malarstwem i pracą w technice kolażu. Obroniła dyplom z wyróżnieniem w 2014 roku na tej samej uczelni. Brała udział w wystawach w Polsce i za granicą. Najważniejsze z nich to 9 Triennale Grafiki Polskiej, wystawa na festiwalu DUMBO arts, organizowana przez konsulat RP w Nowym Jorku w Little Poland Gallery oraz wystawa Najlepsze Dyplomy ASP, która odbyła się w Wielkiej Zbrojowni ASP w Gdańsku. W 2016 r. Została zakwalifikowana do listy finałowej Międzynarodowego Konkursu Sztuki Współczesnej w Dubaju dla artystów wizualnych oraz do 12 Konkursu Gepperta, gdzie otrzymała nagrodę Anonimowego Fundatora.