Anna Friz + Arszyn

Koncert Życzeń
03|07|2014 | g.21.00 
Anna Friz + Krzysztof "Arszyn" Topolski
Kolonia Artystów | ul. Miszewskiego 18, Gdańsk Wrzeszcz.
Wstęp 5 pln. 

Projekt realizowany ze środków własnych (Do It Anyway).

Anna Friz
Kanadyjska artystka dźwiękowa i radiowa, specjalizująca się w transmisji wielokanałowej oraz instalacjach audio i performansach. W wielu swoich pracach wykorzystuje radio (urządzenie) i transmisję radiową. Ponadto tworzy kompozycje teatralne, taneczne i filmowe. Występowała Ameryce Północnej i Południowej oraz w Europie. Jej prace były prezentowane w ponad 20 krajach. W 2011 roku uzyskała tytuł doktora York University w Toronto, a w ostatnich miesiącach odbyła post-doktoralną praktykę na Wydziale Dźwięku w School of the Art Institute of Chicago. Anna jest także członkinią centrum Wavefarm / free103point9 oraz członkinią Centrum Sztuki Dźwięku i Muzyki Eksperymentalnej Skalar na Islandii.
Obecnie odbywa rezydencję w CSW Łaźnia w Gdańsku w ramach festiwalu Soundplay.?

http://nicelittlestatic.com

Krzysztof Topolski aka Arszyn

Elektroakustyczny improwizator, autor soundartowych projektów, perkusista. W latach 2012-2013 zrealizował m.in. projekty : Muzeum Dźwięków w Muzeum Narodowym w Krakowie,  Baltic Sounds Good w ramach projektu Art Line, Arszyn Emigrant GPS w Muzeum Emigracji w Gdyni, oraz Perspektiven/ Perspektywy - reinterpretacje utworów ze Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia w Warszawie oraz Studia Muzyki Elektronicznej WDR w Kolonii -Düsseldorf, Dortmund, Kolonia.

W roku 2009 wraz z Mariuszem Warasem stworzył instalację Fabryka w CSW "Znaki Czasu" w Toruniu, a także prezentował utwór Folk Science jako część projektu Pandemonium w AC Institute [Direct Chapel] w Nowym Yorku. 

Był stypendystą Museums Quartier w Wiedniu (2004), Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2007, 2010, 2013), Fundacji Wyszehradzkiej w Galerii Skolska 28 w Pradze (2011) oraz Fundacji ArtsLink w Nowym Jorku - rezydencja w Ohio Sate University School of Music (2013). Przebywał i pracował w ośrodku muzyki elektroakustycznej EMS w Sztokholmie (2013). Brał udział w wielu festiwalach : Unsound, Line_in : Line_out, Wien Modern ’03 , Stimul '05 , Echofluxx '11, Prague, Jazz and Experimental Music from Poland, '11 i '12, London.

krzysztoftopolski.wordpress.com

 

Trailer

Anna Friz + Krzysztof "Arszyn" Topolski from Kolonia Artystów on Vimeo.