Pawlacz Perski Showcase + Premiera Wydawnictwa Naphta & Braki

21.04.2017 godz. 19:00
Nowa Kolonia
Al. Grunwaldzka 51, Gdańsk Wrzeszcz
Wstęp 10 pln

Naphta/Braki - Under the Face
Naphta - producent, muzyk i DJ z Wrocławia. Swój debiutancki album, "7th Expedition", wydał w Transatlantyku, oprócz tego ma za pasem szereg winylowych epek w takich wytwórniach, jak: Studio Barnhus, OMENA, czy Father & Son Records And Tapes. W muzyce poszukuje przede wszystkim eskapizmu podbitego polirytmią, stąd nietrudno w jego muzyce wytropić wątki afrykańskie, azjatyckie czy spirytualno-jazzowe.
https://soundcloud.com/naphtaa
https://www.facebook.com/naphtaburger

Braki - eksploratorskie trio z Wrocławia złożone z Jana Stulina (syntezatory), Kasi Konachowicz (syntezatory) i Pawła Klimczaka (gitara, fx). Ich specjalnością są mistyczne jamy i intuicyjne podróżowanie po brzmieniowych fakturach i kreowanie niemal namacalnej dźwiękowej przestrzeni. 

Fischerle
Mateusz Wysocki. Urodzony w Białymstoku w 1985 roku. Zajmuje się muzyką elektroakustyczną, preparowanym field-recordingiem, słuchowiskami poświęconymi m.in. mniejszościom etnicznym, dub techno i instrumentalnym hip-hopem.

Publikował w MonotypeRec, Further Records, Minicromusic, Resopal Schallware, Farbwechsel, Crónica, Astral Spirits, BDTA, Where To Now?, Wounded Knife, Czaszka Records, Chemical Tapes, U-Cover. Regularnie współpracuje z Lechem Nienartowiczem (Porcje Rosołowe), Michałem Wolskim (Mech), Łukaszem Kacperczykiem (Bouchons d’Oreilles) i Robertem Skrzyńskim. Razem z Lechem Nienartowiczem prowadzi kasetowy label Pawlacz Perski.
http://mateuszwysocki.com
https://soundcloud.com/fischerle 

Rhythm Baboon
Producent i DJ mieszkający w Gdańsku. Związany z kolektywem Polish Juke promującym szybsze odmiany basowej i bardzo klubowej elektroniki wywodzącej się z Chicago, określanej jako footwork/juke. Pod koniec października zeszłego roku, zadebiutował w U Know Me Records, wydając winylową EP-kę "The Lizard King", która zebrała świetne recenzje i znalazła się w zestawieniu najważniejszych polskich płyt 2016 >> http://beehy.pe/best-of-2016/poland-3/ Jego mikstejpy gościły na falach NTS Radio i Radar Radio London. Wystapił na kilku liczących się w Polsce festiwalach jak np. Tauron Nowa Muzyka, Up To Date, Red Bull Music Academy Weekender, Tallin Music Week w Estonii. Na czerwiec planowana jest premiera jego najnowszego albumu pt. Baboonism (Pawlacz Perski), na którym przedstawi swoją abstrakcyjną wizję footworku.
https://soundcloud.com/rhythmbaboon
https://www.facebook.com/RhythmBaboon/

Koncerty odbywają się w ramach projektu OPEN.
Projekt dofinansowano ze środków Miasta Gdańsk
Organizator: Kolonia Artystów

poster by

Grafika - Laura Kudlińska
Projekt - Radosław Latarski (Lantus)