20.11.2021 g. 20:00

W dniu 20.11.2021 o godzinie 20:00 zapraszamy na seans spirytystyczny Giorgio Fazer (+ wniwecz).
Kolonia / Gdańsk / Wrzeszcz.
Bilety 20/30 na portalu https://app.evenea.pl/event/giorgiof/

Giorgio Fazer - polski duet około ambientowy, współtworzony przez Mirona Grzegorkiewicza (JAAA!, M8N, Daktari, HOW HOW) i Mateusza Franczaka (Daktari, HOW HOW). Muzyka Giorgio Fazer to połączenie dźwięków analogowych instrumentów (gitara, głosy) z elektroniką (syntezatory modularne, sample, instrumenty klawiszowe). Zespół odnajduje się zarówno w zamkniętych, skomponowanych formach, jak i swobodnej improwizacji.

Gdy rozum śpi - Seans spirytystyczny Giorgio Fazer (+ wniwecz)

Dla fanów: Robert Fripp, John Frusciante, Mogwai i Low.

Trzeci długogrający album duetu zatytułowany “Gdy rozum śpi” (wyd. mAtter oraz Requiem Records) bazuje na znalezionych przypadkowo nagraniach z dyktafonu, na których został zarejestrowany tajemniczy głos. Opowiadane historie nie mają początku ani końca, są osobliwym strumieniem świadomości zatrzymanym w czasie. Nieznane są losy autora nagrania. Poszukiwania nie naprowadziły na żaden trop. Jedno było pewne - ten głos domagał się wybrzmienia.

Kolejne próby zrozumienia stanu umysłu tajemniczego mówcy sprawiły, że muzycy coraz głębiej wchodzili w jego świat, uświadamiając sobie jego złożoność, rozedrganie, zagubienie i brak logicznego rozumowania. Ten świat wymagał uspokojenia. “W historiach, które usłyszeliśmy, rozpoznaliśmy ducha naszych czasów - postępujące, obezwładniające szaleństwo. Doszliśmy do wniosku, że jedyne co możemy zrobić, żeby załagodzić ten stan to rozładować napięcia za pomocą dźwięków” - mówią muzycy.

Publikując album, artyści podjęli próbę nawiązania kontaktu z autorem nagrań, żeby przekazać mu trochę otuchy. Długo czekali na odpowiedź, ale bez skutku. Doszli do wniosku, że najprawdopodobniej nie żyje. W międzyczasie poznali tajemnicze medium, które obiecało spróbować odnaleźć bohatera nagrań i doprowadzić do spotkania podczas seansu spirytystycznego. Od tego czasu Giorgio Fazer odwiedzają różne miejsca, organizując w nich seanse spirytystyczne. 

Może właśnie podczas tego wydarzenia uda im się wreszcie nawiązać kontakt z tajemniczym bohaterem nagrań?

Koncert jest realizowany w ramach projektu pt. OPEN.

Projekt OPEN oparty jest na działaniach z zakresu sztuk wizualnych i dźwiękowych, nastawiony na prezentację aktualnych zjawisk w sztuce współczesnej.

Projekt dofinansowano ze środków Miasta Gdańska
Identyfikacja graficzna: Anna Witkowska

Organizator: Kolonia Artystów
Patronat medialny:
Notes na 6 tygodni / Nowe idzie od morza / Glissando / Metropolitarna Karta Do Kultury
Wydarzenie odbędzie się z zachowaniem reżimu sanitarnego.