Paper Heroes na rezydencji w Gdańsku

Sierpień / wrzesień 2017
Kolonia Artystów / Dolne Miasto
Projekt Mieszkańcy. 

Paper Heroes to studio projektowe założone przez Karolinę Pawłowską i Magdalenę Major, w którym szczególne miejsce zajmuje papier.

Projektantki w swojej pracy wykorzystują ponad 10-letnie doświadczenie pracy z designem, architekturą, grafiką, scenografią i kostiumami. Dotychczas współpracowały z wieloma instytucjami, w tym — Teatrem Studio, Placem Defilad, Europejskim Centrum Solidarności, Fundacją Open Mind oraz  markami - Magazyn Duży Format, GaLilu, L’Oreal czy Lexus Polska.

Studio Paper Heroes wyróżnia proces pracy – dwie projektantki o przeciwstawnych sposobach myślenia konfrontują swoje koncepcje, dając pole do powstania nowej wspólnej jakości twórczej. Dlatego też Studio Paper Heroes wciąż szuka nowych wyzwań i działa w myśl hasła — Life is short, be a hero!

Informacje o projekcie:

Rezydencja dla artystów są realizowane w ramach projektu pt. Mieszkańcy, który odbywa się w Kolonii Artystów-Dolne Miasto, przy ulicy Dolna 4. 

Projekt jest dofinansowany ze środków Miasta Gdańska.

Celem Rezydencji w oparciu o współpracę partnerów lokalnych i zagranicznych, jest stworzenie międzynarodowej platformy, która umożliwi artystom, kuratorom, animatorom, menedżerom, organizacjom i instytucjom współdziałanie oraz wymianę doświadczeń, praktyk, pomysłów i wiedzy. Program rezydencji artystycznych w ramach projektu MIESZKAŃCY ma również służyć promocji artystów, wesprzeć ich rozwój i mobilność, a także ułatwić tworzenie więzi kulturalnych ponad granicami.

Gdańsk vs Dubaj/Dubaj vs Gdańsk

"Do tej pory wszystkie procesy kreatywne projektantki ze studia PAPER HEROES prowadziły wspólnie przebywając w tym samym mieście, pracowni czy wchodząc w interakcje z jedną grupą odbiorców.

Tym razem to się zmienia - nowy projekt prowadzony jest równolegle w dwóch różnych miejscach. Wspólnym mianownikiem dla działań studia staje się przestrzeń miejska do obserwacji procesów jakie w nim zachodzą oraz poznawania społeczności jakie w nich zamieszkują, ale na dwóch kontynentach, w dwóch krajach i dwóch kulturach. 

Gdańsk vs Dubaj/Dubaj vs Gdańsk
Co z tego wyniknie..?"