07.01.2016 godz. 20.00

Słuchowisko ANDY / Krzysztof Czeczot
Nowa Kolonia. Aleja Grunwaldzka 51, Gdańsk Wrzeszcz. 

Korzystając z dostępnej kolekcji online portalu ninateka.pl zapraszamy na słuchowisko ANDY - radiofoniczne wydarzenie – dzieło Teatru Polskiego Radia wg scenariusza i w reżyserii Krzysztofa Czeczota. 
Projekt "Słuchowiska" realizowany jest ze środków własnych (Do It Anyway).

autor: Krzysztof Czeczot
realizacja: Andrzej Brzoska
muzyka: Adam Walicki

aktorzy: Grażyna Barszczewska (Matka), Magdalena Cielecka (Magda), Grzegorz Kwiecień (Paweł), Kinga Tabor (Kobieta), Janusz Wituch (Kontroler), Adam Woronowicz (Andy), Krzysztof Czeczot (Reżyser), Roman Wilhelmi

To perfekcyjnie zrealizowane słuchowisko o dźwiękowcu, który zatraca się w świecie fonii.

Andrzej jest realizatorem dźwięku. Montuje dźwięk do serialowego tasiemca (Samotni razem). Wciąż ze słuchawkami na uszach ustawia parametry, miksuje, nagłaśnia. Pracuje w domu przy komputerze. Co jakiś czas usiłuje umówić się z Magdą, telenowelową aktorką (Blanka z Samotnych razem i Marysia z Odwagi i poświęcenia). Jest znużony robotą. Denerwuje się z powodu matki, która odrywa go od zajęć. Za każdym razem to samo: walenie w drzwi, śniadanie, obiad, kolacja. Można oszaleć. I Andrzej, faktycznie, popada w obłęd. Raz za razem napływa do niego głos z przeszłości. Andy – bo tak Andrzej chce, żeby go nazywano – zaczyna rozmawiać z wyimaginowaną postacią. Reżyser oraz autor słuchowiska, Krzysztof Czeczot, mówił w radiowej Jedynce: „W warstwie fabularnej jest to historia o realizatorze dźwięku, który życie spędza w dźwięku. To bardzo specyficzny zawód, bo wychodząc z pracy, bohater nadal funkcjonuje w dźwięku, bo ciągle coś ogląda i czegoś słucha. To także opowieść o szaleństwie. O tym, co mogłoby odbywać się w głowie realizatora, gdyby pozostał sam na sam z tymi dźwiękami. W kolejnej warstwie jest to też trochę dowcip z tego, jak funkcjonujemy w obrębie sztuki filmowej i serialowej. Wreszcie jest to opowieść o ogromnej samotności”.

typ nagrania: audio
czas trwania: 45:04
gatunek: słuchowisko
rok produkcji: 2012
język: polski