TRASA AKPATOK MICROMOVEMENTS 2017

04.03.2017 godz. 20.00
AKPATOK - koncert
Nowa Kolonia
Al. Grunwaldzka 51, Gdańsk Wrzeszcz
Koncert w Nowa Kolonia realizowany ze środków własnych (Do It Anyway).

BILETY:
10 zł w przedsprzedaży
20 zł w dniu koncertu

Akpatok to minimalistyczny, eksperymentalny projekt założony przez Dawida Adrjanczyka. Jako Akpatok Ensemble, wspólnie z Niną Adrjanczyk, muzycy zaprezentują nowe kompozycje z nadchodzącego album “Micromovements” (maj 2017) na eksperymentalny głos, organy i manipulacje dźwiękiem.

Dawid Adrjanczyk w swoich utworach skupia się na interakcjach pomiędzy muzyką a naturą, archaicznymi formami dźwiękowego doświadczenia, pustką i bezruchem. Jego muzyka łączy w sobie idiom współczesnych form muzycznych, medytatywny charakter, minimalistyczną modalność. Artysta poszukuje unikalnych systemów strojenia i połączeń interwałowych. Prace nad trzecim albumem grupy muzycy zogniskowali wokół idei mikroruchów – micromovements, niedostrzegalnych fluktuacji dźwięku pobudzających do uważności, skupienia, czujności.

W 2016 roku Dawid Adrjanczyk rozpoczął działalność interdyscyplinarnego projektu Co-silence (Współcisza) skupionego na kultywowaniu i ochronie naturalnego i zdrowego środowiska dźwiękowego. W ramach projektu Co-silence prowadzi liczne warsztaty oparte o autorską koncepcję quiet points i cichej ekologii. Współpracował z licznymi organizacjami, m.in. z Muzeum Narodowym w Warszawie czy Ośrodkiem Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych “Rozdroża” w Lublinie. Koncertuje w Polsce i Europe z projektami Akpatok Ensemble i Karpaty Magiczne.

W 2015 roku w wydawnictwie Low Clouds Records ukazał się drugi album Akpatok „Two Winters, Two Springs”. Używając świadomie ograniczonych środków, redukując instrumentarium i kompozycyjne struktury, artysta wykonał utwory oparte o medytatywny idiom, zarówno w skali pojedynczych kompozycji, jak i całości albumu. Sześć dźwiękowych wędrówek po wymagających ścieżkach rzuca wyzwanie do uważnego i głębokiego słuchania, wprowadza odbiorców w niespieszny, wyciszony i pełen wewnętrznej koncentracji rytm kompozycji, charakterystyczny dla twórczości muzyka.

www.adrjanczyk.com
www.akpatok.bandcamp.com

TRASA AKPATOK MICROMOVEMENTS 2017

04.03 Gdańsk – Nowa Kolonia
06.03 Brema – Kultur im Bunker
08.03 Lipsk – Kulturnhalle
10.03 Poznań – PIES andaluzyjski

BILETY:
10 zł w przedsprzedaży
20 zł w dniu koncertu

Koncerty wspierają:

Glissando – pismo o muzyce współczesnej | www.glissando.pl
Kolonia Artystów | www.kolonia-artystow.pl
Nowe Idzie Od Morza | www.noweidzieodmorza.com
PIES andaluzyjski | www.facebook.com/klubokawiarnia.pies
Low Clouds Records | www.lowclouds.bigcartel.com