3 koncerty

GORDON ASHWORTH
http://gordonashworth.bandcamp.com/ 

GORDON ASHWORTH to pochodzący ze Stanów Zjednoczonych muzyk i artysta dźwiękowy, którego głównym obiektem zainteresowań są eksperymentalne kompozycje zbudowane w oparciu o brzmienie instrumentów strunowych, taśm magnetycznych oraz nagrań terenowych. Od czasu rozpoczęcia działalności w 2001 r. opublikował szereg albumów utrzymanych w stylistyce drone, noise i muzyki konkretnej w ramach solowych projektów, takich jak CONCERN, OSCILLATING INNARDS, CAEN, RIVERBED MAUSOLEUM oraz własnym nazwiskiem. W tym czasie wystąpił również na żywo w ponad 25 krajach.

Obecnie, jego koncerty bazują na pełnych napięcia kolażach dźwiękowych składających się z nagrań terenowych powstających w czasie, gdy Ashworth pracuje jako taksówkarz na nocnych zmianach. W swoje kompozycje wplata także warstwy harmonicznych dronów rejestrowanych w intymnym, domowym studio. Stosowana przez artystę technika bazująca na wykorzystaniu kilku kolumn audio oraz manipulacji taśmami magnetycznymi wywołuje u słuchacza rosnące poczucie zagubienia i niepewności. Wrażenie potęgują szczątkowe zapisy zarejestrowanych konwersacji, które podkreślają paradoks konieczności wykonywania ryzykownej pracy w celu sfinansowania pracy artystycznej. Rezultatem stosowanych zabiegów jest stworzenie surrealistycznego środowiska tworzącego iluzję przebywania w wielu miejscach jednocześnie. Muzyka Ashwortha funkcjonuje w obszarze pomiędzy prywatnością a domeną publiczną, sztuką wysoką a niską, pięknem i ludzką szpetotą. Jesienią 2015 r. Ashworth wyruszy w europejską trasę koncertową w trakcie której będzie korzystał wyłącznie z transportu publicznego.

 

MAAAA 
https://maaaa.bandcamp.com/ 

Pochodzący z Karelii leżącej na granicy Rosji z Finlandią, projekt MAAAA funkcjonuje na scenie muzyki noise od ponad dekady. Na początkowym etapie działalności projekt był punkowym kolektywem w skład którego wchodziło nawet 10 wykonawców. Obecnie jest to solowe przedsięwzięcie na czele którego stoi Sergiej Hanolainen - imigrant z Rosji, na stałe zamieszkujący w Polsce.

Z biegiem czasu, styl MAAAA wyewoluował w kierunku jasno sprecyzowanego, post-industrialnego harsh noise i zyskał międzynarodowe uznanie za swoje konceptualne kompozycje zbudowane w oparciu o brzmienie metalowych obiektów i zgrzytliwe syntezatorowe faktury brzmieniowe.

 

PURGIST
https://purgist.bandcamp.com/ 

Ten krajowy projekt utrzymany w stylistyce harsh noise stanowi rozwinięcie i sprecyzowanie poprzedniego przedsięwzięcia Dawida Kowalskiego, tj. SLEEP SESSIONS (aktywny w latach 2005-2013). PURGIST poświęcony jest eksploracji dynamicznych, niespójnych faktur brzmieniowych, miejskich nagrań terenowych, cyfrowych artefaktów i szczątkowej melodyki. Jego kompleksowe, kinematograficzne kompozycje utrzymane w konwencji harsh noise posiadają wyraźnie zaznaczone tło konceptualne skonstruowane w oparciu o uważną analizę kultury ulicznej będąc jednocześnie alegorią odkupienia osobistych słabości i obsesyjnej autoagresji.

 

Bilety 10 PLN (bilety dostępne przed koncertami)

poster

by SG