Michael Shanahan ? miXile

Closed Show | miXile
18|05|2013 | godz. 20.00 |
Kolonia Artystów | ul. Miszewskiwgo 18 | Gdańsk Wrzeszcz
Ilość miejsc ograniczona.
Rezerwacje: kolonia.artystow@gmail.com | "miXile".
Projekt Closed Show dofinansowano ze środków Miasta Gdańska.  
Koncert jest częścią koalicyjnego projektu pt. WRZESZCZ CAŁY DZIEŃ organizowanego w ramach Nocy Muzeów 2013.

Michael Shanahan – miXile
Michael pracuje w zakresie muzyki elektronicznej / ambientu / performance'u   od 1986 roku. 
Obecnie mieszka w Irlandii, dorastał i mieszkał w Australii aż do 16-tego roku życia. 
W latach 1986 - 1990 Michael  zagrał wiele koncertów i pokazów audiowizualnych w następujących miejscach: Triskel  Art  Centre,  Cork,  Ireland | Project Arts  Centre,  Dublin,  Ireland, | Crawford Gallery,  Cork,  Ireland, oraz na różnych  festiwalach sztuki i muzyki w Europie,  kumulując siły podczas performane'u  dźwiękowego w   'Environmentality  in  CFC'  w Garter Lane Art Centre, w Waterford, Irlandii, w  1990.

Closed Show

jest dostosowaniem strategii do zasobów i kreowaniem wydarzeń w porozumieniu z artystami. Jest to cykl comiesięcznych, bezpłatnych koncertów i spotkań z artystami, którzy zaprezentują swoje najnowsze innowacyjne projekty.

Spotkania z muzykami podczas próby dźwiękowej, mają wypełnić lukę jaka istnieje pomiędzy oficjalnymi instytucjami kultury oraz klubami czy galeriami zajmującymi się promocją sztuki.

Zależy nam na edukacji muzycznej, dlatego podczas spotkań zadbamy o świadome odsłuchiwanie prezentacji muzycznych przygotowanych przez artystów. 

Projekt ma na celu prezentację najciekawszych projektów muzycznych w nurcie ambient, noise, electroakustic, drone, glitch.

Uważamy, że projekt "Closed Show" ma szansę zgromadzenia wielu ludzi, których działanie nie jest nastawione na finansowy zysk, którzy są zdolni tworzyć sztukę dla sztuki, dla odbiorcy, a przede wszystkim dla przyjemności. 

Stworzenie alternatywnej platformy, która umożliwia produkcję i dzielenie się wiedzą wśród równych partnerów to cel, który od początku przyświecał działaniom Kolonii Artystów. Projekt jest wydarzeniem cyklicznym i jest organizowany od 2011 roku. 

WIĘCEJ NA WWW.CLOSEDSHOW.BLOGSPOT.COM

Od połowy

do końca 1990 Michael przeniósł swoje zainteresowania ze sztuki performance'u nazwanego Musical Art Pieces i rozpoczął pracę pod pseudonimem  miXile.

Od roku 2001 miXile  stale komponował i nagrywał – dotychczas 9 albumów. W październiku 2010 roku Michael rozpoczął pracę nad nowym projektem , który w całości opiera się na jego podróżach  do Berlina.

W październiku 2012 roku miXile rozpoczął miksowanie wyników ostatnich lat jego pracy, z których powstał pełen album.  Premiera odbyła się w styczniu 2013 r. 

Dofinansowano

„Dofinansowano ze środków Miasta Gdańska”

PATRONAT MEDIALNY

www.trojmiasto.pl

PATRONAT MEDIALNY

www.popupmusic.pl

Patronat Medialny

LINEOUT