Adam Michalak

26.04.2013 | godz. 20.00 | Kolonia Artystów? | u. Miszewskiego 18 | Wrzeszcz
Ilość miejsc ograniczona. Rezerwacje: kolonia.artystow@gmail.com 
Projekt Closed Show dofinansowano ze środków Miasta Gdańska. 

Twórca budujący za pomocą dźwięków głębokie, rozległe pejzaże, które swą oniryczną atmosferą zatapiają słuchacza w odległych terenach jego wyobraźni. Muzyka tego artysty łączy emocjonalność z bezruchem. Wydawnictwa Seven Colors, „Ljeta EP” i „Cloudy Days” opublikowane w 2010 i 2012 roku odsłaniają ambientowe korzenie artysty, lecz wykraczają daleko poza ramy tej estetyki. Z kolei wydawnictwo nadchodzące w roku 2013 dla kanadyjskiej wytwórni Silent Season, zdaje się kierować muzykę Michalaka w stronę nieco bardziej zrytmizowaną (nie tracąc przy tym charakterystycznego dla jego kompozycji klimatu).

Poza solową działalnością, Michalak jest także członkiem dream-popowego zespołu Sue Clyde powstałego w roku 2010.

Closed Show

jest dostosowaniem strategii do zasobów i kreowaniem wydarzeń w porozumieniu z artystami. Jest to cykl comiesięcznych, bezpłatnych koncertów i spotkań z artystami, którzy zaprezentują swoje najnowsze innowacyjne projekty.

Spotkania z muzykami podczas próby dźwiękowej, mają wypełnić lukę jaka istnieje pomiędzy oficjalnymi instytucjami kultury oraz klubami czy galeriami zajmującymi się promocją sztuki.

Zależy nam na edukacji muzycznej, dlatego podczas spotkań zadbamy o świadome odsłuchiwanie prezentacji muzycznych przygotowanych przez artystów. 

Projekt ma na celu prezentację najciekawszych projektów muzycznych w nurcie ambient, noise, electroakustic, drone, glitch.

Uważamy, że projekt "Closed Show" ma szansę zgromadzenia wielu ludzi, których działanie nie jest nastawione na finansowy zysk, którzy są zdolni tworzyć sztukę dla sztuki, dla odbiorcy, a przede wszystkim dla przyjemności. 

Stworzenie alternatywnej platformy, która umożliwia produkcję i dzielenie się wiedzą wśród równych partnerów to cel, który od początku przyświecał działaniom Kolonii Artystów. Projekt jest wydarzeniem cyklicznym i jest organizowany od 2011 roku. 

WIĘCEJ NA WWW.CLOSEDSHOW.BLOGSPOT.COM

POSTER

POSTER Closed Show | Adam MIchalak

Dofinansowano

„Dofinansowano ze środków Miasta Gdańska”

PATRONAT MEDIALNY

www.trojmiasto.pl

PATRONAT MEDIALNY

www.popupmusic.pl

Patronat Medialny

LINEOUT