WRZESZCZ ART!?

Otwarcie 31.08.2013 | godz. 20.00
Wystawa czynna w dniach 31.08.2013 - 12.10.2013 po uprzenim umówieniu się telefonicznym (505 391 891)
Kolonia Artystów | ul. Miszewskiego 18 | Gdańsk Wrzeszcz
Wystawa realizowana w ramach projektu WRZESZCZ ART!
Projekt WRZESZCZ ART!  dofinansowano ze środków Miasta Gdańska. 

www.wrzeszczart.blogspot.com

„Zajmuję się animacją rysunkową i wycinankową, grafiką projektową i wydawniczą oraz scenografią. 

Podtrzymuję działalność artystyczną Organizacji Pancia, składającej się z mojej rodziny oraz domowej fauny. Spotykam się ze studentami Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu i pomagam im realizować rożne artystyczne projekty. Lubię stare filmy animowane, w których widać indywidualność reżyserów i błędy animatorów.  Mieszkam od urodzenia we Wrocławiu i jestem lokalną patriotką.”

Projekt ?WRZESZCZ ART!?

to cykliczny projekt artystyczny o charakterze długofalowym. Pierwsza edycja odbyła się w roku 2011- została powołana Galeria „6,21”, udział wzięli: ?Julita Wójcik, Jacek Niegoda, Ania Witkowska, Adam Witkowski, Piotr Wyrzykowski. W roku 2012 do projektu zostali zaproszeni:?Aleksandra Wenta i Alicja Karska, Maciej Chodziński, Maciej Salomon, Dorota Walentynowicz, Wojciech Zamiara, Hubert Czerepok,?Urszula Wasielewska. Głównym celem projektu jest prezentowanie i gromadzenie prac wideo artystów, tak aby powstała swoista kolekcja – archiwum edukacyjne dostępne dla każdego.

„WRZESZCZ ART!” to przybliżenie kontekstu społecznego w sztuce współczesnej, jak również ukazanie różnorodności jej form i tematyki. Konfrontacja artystów o tak zróżnicowanym podejściu do sztuki i materii, w której tworzą, zapewni wielostronność ujęcia i przedstawienia zagadnień związanych z twórczością artystyczną. Projekt „WRZESZCZ ART!” ma na celu poprzez sztukę wideo oraz wymianę doświadczeń artystów wideo mieszkających w kraju i w Europie oraz popularyzację i zachęcenie do udziału w życiu kulturalnym miasta.

Promo wideo

WRZESZCZ ART! | Aga Jarząbowa | promo video from Kolonia Artystów on Vimeo.

Dofinansowano

Projekt WRZESZCZ ART!  dofinansowano ze środków Miasta Gdańska.