16.09.2021 - g. 20:00 | POKAZ 02

On Art Festival 2021 - pokaz 02
  

W tym roku Kolonia Artystów ponownie jest jednym z partnerów tego On Art. Festiwal
Mamy do dyspozycji ponad 70 filmów i postaramy się stworzyć dla Państwa ciekawy program.
Kategorie związane z tematyką filmów to malarstwo, literatura, muzyka, taniec, performance, fotografia, street art, video art.

Pokazy zaczynają się o godzinie 20.00
Udział bezpłatny.
Liczba miejsc ograniczona do 40.
Obowiązuje rezerwacja:
https://app.evenea.pl/event/onart02/

Na On Art. Festiwal Kina i Sztuki selekcję konkursową przechodzą filmy z całego świata.

Filmy mają na celu prezentować rozmaite zjawiska w sztuce. Spotkamy się ze sztukami pięknymi - street artem - fotografią - muzyką - tańcem - performance, czy video-art.

Filmy będą zarówno kilkuminutowe jak i średnio, czy długometrażowe.

Informacje o On Art. Festiwal.

On Art. Festiwal Kina i Sztuki - to wakacyjna impreza w formule kin letnich odbywająca się w wielu miastach Polski.

Zapraszamy na przegląd najciekawszych filmów o sztuce powstających na całym świecie. Zaprezentujemy kilkadziesiąt wyselekcjonowanych tytułów: filmów fabularnych, dokumentalnych, animacji i wideo-art'u. Jury festiwalowe nagrodzi najlepsze filmy w 7 konkursowych kategoriach.

Oprócz sekcji konkursowej pokażemy także wiele filmów fabularnych i dokumentalnych, których tematyka lub forma związana jest ze sztuką. W ubiegłych latach prezentowaliśmy takie tytuły, jak m.in.: "Wyjście przez sklep z pamiątkami", "Pina", "Cinema Paradiso", "Wielkie piękno" czy "Szukając Vivian Maier".

Festiwal potrwa ponad dwa miesiące! Rozpocznie się 3 lipca, a zakończy 6 września. Impreza odbędzie się jednocześnie w 10 miastach Polski, m.in. na terenie: Muzeum Narodowego, Łazienek Królewskich, Pałacu Królikarnia, Zamku Królewskiego. Pokazom filmowym towarzyszyć będzie wiele wydarzeń artystycznych.

Przed nami więc fantastyczne wakacje pełne filmów i sztuki. Program On Art 2021 jest w przygotowaniu, o szczegółach będziemy informować na bieżąco - na Facebooku i na stronie festiwalowej: www.onart.eu.

Organizatorem Festiwalu jest Fundacja Rozwoju Kinematografii, promująca kino polskie i europejskie. Fundacja zrealizowała już ponad tysiąc wydarzeń filmowych dla około 100 tysięcy widzów; informacje o naszych wydarzeniach docierają do ponad 3 mln odbiorców.

Jak co roku, wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny!