Resina “Speechless” + goście

19.11.2021 G. 19:30
Kolonia | Wrzeszcz
Wstęp wolny

Zapraszamy na odsłuch “Speechless” - nowego albumu, na którym Resina poszerza środki kompozytorskie o warstwę chóralną. Nagrany przez Michała Kupicza i wyprodukowany przez Daniela Rejmera (Ben Frost, Björk, Foals, Girls Names) materiał zawiera dziewięć utworów łączących głos, wiolonczelę i elektronikę. W nagraniach udział wzięli: perkusista Mateusz Rychlicki oraz 23-osobowy chór 441 Hz, a także Magdalena Gajdzica (flet) i Michał Fojcik (field recording).

► Oᴅsʟᴜᴄʜ ᴡ Kᴏʟᴏɴɪɪ ᴘʀᴢʏᴘᴀᴅᴀ ɴᴀ ᴅᴢɪᴇɴ́ ᴘʀᴇᴍɪᴇʀʏ ᴀʟʙᴜᴍᴜ, ᴄᴢʏʟɪ 19. ʟɪsᴛᴏᴘᴀᴅᴀ. 

► Wsᴛᴇ̨ᴘ ᴡᴏʟɴʏ. 

► W ᴛʀᴀᴋᴄɪᴇ ᴡɪᴇᴄᴢᴏʀᴜ ʙᴇ̨ᴅᴢɪᴇ ᴍᴏᴢ̇ɴᴀ ᴘᴏʀᴏᴢᴍᴀᴡɪᴀᴄ́ ᴢ ᴀᴜᴛᴏʀᴋᴀ̨, ᴄᴢʟᴏɴᴋᴀᴍɪ ᴄʜᴏ́ʀᴜ ᴀ ᴛᴀᴋᴢ̇ᴇ ᴢᴀᴋᴜᴘɪᴄ́ ᴘʟʏᴛʏ.

Usunięte z klasycznych kontekstów wiolonczela i chór poddane zostały analogowym i elektronicznym manipulacjom, dzięki czemu “Speechless” to amalgamacja noise'u, rocka, ambientu i elementów chóralnych, przechodząca od delikatnego piękna do żarzącego się podskórnie zagrożenia, od pulsującego minimalizmu do nieposkromionych wybuchów.

“Speechless” ewoluuje wokół idei poszukiwania bardziej eksperymentalnych, prymitywnych sposobów wydobywania dźwięku za pomocą głosu, myślenia o tych, którym odmawia się prawa głosu, oraz eksploracji napięcia pomiędzy fizycznym aspektem wykonawstwa a muzyką elektroniczną i amplifikowaną. Styl komponowania Resiny cechuje tu bardzo osobisty charakter, a wręcz pewna awanturniczość.

Dotychczasowe single:

► Mercury Immersion: https://soundcloud.com/fatcatr.../resina-mercury-immersion-1

► Failed Myth Simulation: https://youtu.be/SoHNySvQVOU

Karolina Rec to kompozytorka i wiolonczelistka od 2016 roku występująca pod szyldem Resina. Jej twórczość była recenzowana m.in. przez The Guardian jako "niezapomniana", przez The Line of Best Fit jako "niezwykłe osiągnięcie" czy The Quietus jako "piorunująco-atmosferyczny, sugestywny świat dźwięków". Współpracuje z artystami różnych gatunków muzycznych (m.in. z Christiną Vantzou, Emilie Levienaise-Farrouch, Bicepem, Zamilską czy Hubertem Zemlerem). Komponuje muzykę filmową i teatralną (jej utwory wykorzystano m.in. w zwiastunie filmu Netflix "Two Popes" oraz pokazach mody Gucci i Givenchy). Mocne i sugestywne występy Resiny na żywo były do tej pory prezentowane w całej Europie i Australii oraz jako supporty m.in. Godspeed You! Black Emperor