Młodzi Dolnego Miasta

Projekt „Młodzi Dolnego Miasto” to cykl indywidualnych wystaw, debiutów prezentujących młode pokolenie absolwentów Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Projekt zakłada całkowite zaangażowanie młodego artysty w przygotowanie wystawy, począwszy od wieszania prac, na oprowadzaniu po ekspozycji skończywszy. Dzięki temu uczestnik będzie miał żywy kontakt z twórcą prac.  Podczas wernisaży zaplanowane są oprawy muzyczne, koncerty przygotowane przez zaproszonych artystów muzyków.

Prezentacje prac młodych artystów odbędą się w Kolonii Artystów przy ulicy Dolna 4, Dolne Miasto. Przestrzeń została pozyskana na Otwarte Pracownie i salę wystawienniczą w roku 2012 w ramach projektu „DOM | Dolne Otwarte Miasto”.

Jednym z założeń projektu Koloni Artystów jest szukanie, a następnie promowanie młodych talentów z Gdańska. Projekt pt. „Młodzi Dolnego Miasta” to kontynuacja projektu wystawienniczego pt.  "Młodzi Młodego Miasta" realizowanego w latach 2002 – 2004 w Kolonii Artystów na terenach postoczniowych Młodego Miasta. W projekcie udział brali: Anna Witkowska, Mariusz Waras, Jakub Pieleszek, Anna Reinert, Tomasz Kopcewicz. 

Dofinansowano

Projekt Młodzi Dolnego Miasto dofinansowano ze środków Miasta Gdańska.