Projekt OPEN

OPEN to kontynuacja innowacyjnego projektu otwartych narracji artystycznych, który oparty jest na działaniach z zakresu sztuk wizualnych i dźwiękowych, nastawiony na prezentację aktualnych zjawisk w sztuce współczesnej z kraju i zagranicy. 

Głównym celem projektu jest zapoznanie odbiorców z nowymi trendami w sztuce współczesnej i muzyce oraz podnoszenie atrakcyjności i podnoszenie atrakcyjności oferty kulturalnej Gdańsk.  Cykliczne działanie artystyczne zaproszonych do projektu artystów doprowadzą do uaktywnienia przestrzeni kulturalnej miasta. 

OPEN to cykliczny, trwający od kwietnia do grudnia projekt do którego zaproszono grono znakomitych twórców o międzynarodowej sławie. W okresie realizacji projektu odbędzie się jeden wernisaż  i jeden koncert. 

Przestrzeń wystawiennicza i dźwiękowa będzie czynna od wtorku do soboty w godzinach 12:00-20:00. Zakładamy że nasz projekt jest innowacyjny. Oprócz zaproszonych artystów, otwieramy przestrzeń na najnowsze produkcję koncertowe muzyków z całego świata. Interesują, nas realizacje koncertowe muzyków którzy wydadzą płyty w roku 2018 i ruszą w trasę po europie. To właśnie te najświeższe projektu muzyczne chcemy zaprezentować na scenie muzycznej w przestrzeni Kolonii Artystów. Uważamy, że dzięki takiemu innowacyjnemu podejściu projektowemu, ugościmy w Gdańsku najnowsze, premierowe i najświeższe projekty muzyczne, artystów z całego świata. Planujemy koncerty w okresie  od kwietnia do grudnia. 

Na projekt OPEN składają się:

- wystawy,
- instalacje dźwiękowe,
- koncerty.

Rezultatem projektu będzie pogłębienie świadomości odbiorców, uwrażliwienie na dźwięk i sztukę współczesną, które pozwalają nie tylko przekroczyć granice gatunkowe i stylistyczne, ale także otworzyć sztukę na nowe znaczenia.

WYSTAWY

Do projektu wystawienniczego, po spotkaniach i konsultacjach zostali wybrani i zaproszeni następujący artyści:

Stach Szumski
Przemysław Trześniak

Instalacje dźwiękowe

Commonplace – Pela Magdalena
Piotr Bosacki

KONCERTY 

Podczas koncertów w okresie trwania projektu stawiamy na najnowsze produkcje muzyków z całego świata. Interesują, nas realizacje muzyków którzy wydadzą płyty w roku 2018 i ruszą w trasę po europie. Będziemy teżprzyglądać się małym krajowym i europejskim wytwórniom niezależnym i zapraszać do prezentacji – SHOWCASE - te które działają najprężniej. To właśnie te najświeższe projektu muzyczne chcemy zaprezentować na scenie muzycznej w przestrzeni Kolonii Artystów. Uważamy, że dzięki takiemu innowacyjnemu podejściu projektowemu, ugościmy w Gdańsku najnowsze,  i  najświeższe projekty muzyczne, artystów z całego świata. Planujemy jeden koncert na miesiąc w okresie od maja do grudnia. 

 

Rozpoczęcie projekt w kwietniu, zakończenie w grudniu 2018.

Organizator: Kolonia Artystów
Współpraca Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku.
Koło naukowe wydziału malarstwa „I INNI".

Miejscem realizacji projektu jest siedziba fundacji, lokal przy Alei Grunwaldzkiej 51, Gdańsk , Wrzeszcz. 

Projekt dofinansowano z Miasta Gdańska.
Pomysł i koordynacja Sylwester Gałuszka.