Hior Chronik - Keel Keathley - ate

20.02.2016 godz. 19.00
Kolejne spotkanie w ramach projektu trzy koncerty w jeden wieczór.
Hior Chronik - Keel Keathley - ate
Wstęp 15 PLN

FB: www.facebook.com 
Wydarzenie jest realizowane ze środków własnych (Do It Anyway). 

Hior Chronik
Mieszkający obecnie w Berlinie Hior Chronik urodził się w Atenach w 1974 roku. Jego związek z muzyką rozpoczął się, gdy na początku lat dziewięćdziesiątych pracował jako producent w radiu Jazz.fm oraz felietonista dla różnych czasopism muzycznych. Zaczął tworzyć muzykę około siedem lat temu i dziś skupia się głównie na minimalistycznym ambiencie bazującym głównie na pianinie, charakteryzującym się "kinematografią", melancholią, porozrzucanymi nutami oraz długimi melodiami tworzącymi ekspresywne połączenia. Jego muzykę można usłyszeć w wielu filmach, dokumentach i artystycznych perfomance'ach.

Jego debiutancki album zatytułowany „I am a tree” został wydany w 2010r. przez Enregistrements Variables. Współpraca z innymi artystami stanowi trzon jego inspiracji i motywacji do tworzenia muzyki. Jego drugi solowy album zatytułowany „Unspoken Words” został wydany przez mü-nest w listopadzie 2011r. i zawiera utwory nagrane wraz z takimi artystami jak Akira Kosemura, Natalie Tba, Roger Doering (Dictaphone) i wieloma innymi. Wydał również album jako Pill-Oh zatytułowany „Vanishing Mirror” w 2012r. przez Kitchen. Label. Kilka miesięcy temu wydał swój nowy album „Taking the veil” (Kitchen. Label), na którym można usłyszeć takich artystów jak m.in. Field Rotation, Sophie Hutchings, Luup, Familiar Trees, oraz wydał album we współpracy z Arovane zatytułowany „In Between” wydany przez A Strangely Isolated Place records.

https://hiorchronik.bandcamp.com/
https://www.youtube.com/watch?v=hIBv4XcPqEA

Keel Keathley
Keel Keathley to alter ego Macieja Nejmana polskiego artysty, absolwenta Akademii Muzycznej w Gdańsku. Gitarzysta, klarnecista, jeden z zalozycieli labelu Few Quiet People. W 2009 roku debiutowal jeszcze jako Nejmano albumem "Noizoline" składającego się niemal w całości ze "strunowo- jazgotliwych" eksperymentów. W tym czasie miał okazję zaprezentować się szerszej publiczności na festiwalach w całej Polsce (Plateaux Festival, Free Form Festival, Off Festival), oraz poza granicami naszego kraju takich jak Jauna Muzika w Wilnie, Alt+E Festival w Moskwie oraz Chinach. 

Keel Keathley tworzy muzykę od podstaw na starych magnetofonach szpulowych. To co dotrze do uszu słuchaczy można zamknąć w jednym stwierdzeniu - hipnotyzujący minimal-ambient. Kompozycje tworzą swego rodzaju bez rytmiczną "foniczną mgłę" o gęstości zależnej od odbiorcy. 

http://www.keelkeathley.com/
https://keelkeathley.bandcamp.com/

ate
ate to solowy projekt Petara Petkova, absolwenta Akademii Muzycznej w Gdańsku. Został stworzony z potrzeby ucieczki od konwencjonalnego podejścia do tworzenia muzyki. 

Zainspirowany twórczością kompozytorów takich jak Terry Riley, Steve Reich i Lubomir Melnik, muzyka ate'a bada potencjalną moc prostoty, minimalizmu i powtórzeń. Oparta głównie na loopach, jego muzyka łączy łagodne partie gitarowe, nasączone czasem ekstremalną ilością pogłosu z opóźnieniami i modulacją analogową. Fale dźwiękowe i drony stworzone za pomocą skrzypcowego i elektronicznego smyczka, pojawiające się na tle harmonii poddanej czasami fuzzom, kreują hipnotyczne pejzaże dźwiękowe nawiązujące do gatunków ambient i drone. 

https://soundcloud.com/etaretkov/ate