Alicja Kubicka

– urodzona w 1993 r. w Bydgoszczy. Mieszka i pracuje w Trójmieście. Od października 2016 roku rezydentka Kolonii Artystów. 

Autorka wystaw indywidualnych (m. in. Lässt Du Dich Überraschen, Galeria Żak, Gdańsk; Jeden z drugim myśli, że malować obraz to takie proste i staromodne, Kolonia Artystów Dolne Miasto, Gdańsk; Historie rodzinne, Kamienica 12, Bydgoszcz; Wnętrze pejzażu, Galeria FlowArt, Gdańsk; Barłogi, 16deko, Sopot). Uczestniczka kilkunastu wystaw zbiorowych m. in. na terenie Trójmiasta, w Krakowie, we Wrocławiu i w Warszawie.

Absolwentka Wydziału Malarstwa na ASP w Gdańsku (czerwiec 2017). Laureatka Grand Prix konkursu PMS Świeża Krew Galerii Socato we Wrocławiu (2017), uczestniczka wystawy Najlepsze Dyplomy na ASP w Gdańsku (2017). Autorka pracy dyplomowej Powiększenie, przygotowanej pod opieką Krzysztofa Gliszczyńkiego, składającej się z obrazów zainspirowanych filmem Michelangelo Antonioniego o tym samym tytule. Obrazy prezentowane były na wystawie Jeden z drugim myśli, że malować obraz to takie proste i staromodne w Kolonii Artystów na Dolnym Mieście. Tytuł wystawy to cytat wypowiedzi bydgoskiego artysty, Stanisława Stasiulewicza, pierwszego nauczyciela artystki, lecz również programowa definicja kierunku jej działań na polu malarskim.